Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ପୋଲିସ୍ – ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ: ବିପୁଳ ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ

24/04/2020 at 4:51 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର୨୪/୪: ବଲାଙ୍ଗୀର ଗନ୍ଧମାର୍ଦ୍ଧନ ପାହାଡ ନିକଟ ଚାନ୍ଦିଲି ପାହାଡରେ ପୋଲିସ ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ। ୧୦ ରୁ ୧୨ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ପୋଲିସର ପାଲଟା ଜବାବରେ କିଛି ମାଓବାଦୀ ଆହତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଗନ୍ଧମାର୍ଦ୍ଧନ ପାହାଡରେ ଜୋରଦାର କମ୍ବିଙ୍ଗ ଅପରେସନ ଚାଲିଥିବା ସୂଚନା ଦେଲେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଏସପି।

ବଲାଙ୍ଗୀର ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ଗନ୍ଧମାର୍ଦ୍ଧନ ପାହାଡ ନିକଟରେ ଥିବା ଚାନ୍ଦିଲି ପାହାଡରେ ମାଓଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଚାଲିଥିଲା ଜୋରଦାର ଲଢ଼େଇ। ପୋଲିସ କମ୍ବିଙ୍ଗ ଅପରେସନ୍ ବେଳେ ପୋଲିସ ଏବଂ ମାଓଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟ। କିଛି ମାଓବାଦି ଆହତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ଦେଲେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଏସପି ମଡକର ସନ୍ଦପ ସମ୍ପଦ। ଗତ ବୁଧବାର ଦିନ ଲାଠୋର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗନ୍ଧର୍ମାର୍ଦ୍ଧନ ପାହାଡ ପାଖରେ ଥିବା ଚାନ୍ଦିଲି ପାହାଡରେ କିଛି ମାଓ ଥିବା ସୂଚନା ପାଇଥିଲା ପୋଲିସ। ଏ ନେଇ ପାହାଡରେ ସର୍ଚ ଅପରେସନ ବେଳେ ବରଗଡ , ବଲାଙ୍ଗୀର ମହାସମୁନ୍ଦ ଡିଭିଜନ ମାଓ ପକ୍ଷରୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ ପୋଲିସ ଉପରକୁ ।

ପୋଲିସ ଏହାର ମାଲଟା ଜବାବ ଦେଇଥିଲା। ଦିର୍ଘ ୧୫ ମିନିଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୁଳି ବିନିମୟ ପରେ ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ କରିଥିଲେ ମାଓ। ତେବେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଦୁଇଟି ଅଫୁଟା ଗୁଳି, ରୋଷେଇ କରିବା କିଛି ସାମଗ୍ରୀ , ଖାଦ୍ୟପେୟ ସାମଗ୍ରୀ , ଦୁଇଟି ଗୁଲେଟ ଓ ମାଟି ଗୁଳି, କିଛି ବ୍ୟାଗ, ଓ ଜରିପାଳ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ। ତେବେ ବରଗଡ ବଲାଙ୍ଗୀର ମହାସମୁନ୍ଦ ଡିଭିଜନର ଏ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପରୁ ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ କରିଥିବା ମାଓଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଚଳାପଥକୁ ସିଲ କରିବା ସହ କମ୍ବିଂ ଅପରୋସନକୁ ଆହୁରି ଜୋରଦାର କରିଛି ପୋଲିସ। ସିଆରପିଏଫ, ଏସଓଜି ଓ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଫୋର୍ସ ବଢାଇବା ସହ ଗନ୍ଧମାର୍ଦ୍ଧନ ପାହାଣେ କମ୍ବିଂକୁ କଡାକଡି କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଏନେଇ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପୋଲିସକୁ ଆହୁରି ବଡ ସଫଳତା ମିଳିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବଲାଙ୍ଗୀର ଏସପି।

   Related Posts