Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ପୋଲିସର ତିନିଟି ଚେହେରା: ବରଗଡରେ ଲୁଟିଲେ, ଗତପତିରେ ରାଜ ଉଆସ ମାଲିକ କନେଷ୍ଟେବଲ ଆଉ ଲାଂଚଖୋର ରେଳବାଇ ପୋଲିସ

29/08/2018 at 7:13 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୯|୮: ପୋଲିସ୍ ଲୁଟେରା, ପୋଲିସ୍ ଲାଞ୍ଚୁଆ ଆଉ ପୋଲିସ୍ ଲାଞ୍ଚ ନେଇ, ଠକି ଠକି ମାଲାମାଲ୍ । ରାଜ୍ୟର ୩ଟି ଜାଗାରେ ପୋଲିସର ଏମିତି ଚିତ୍ର ଓ ଚରିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଯାହାକୁ ଦେଖିଲେ, ପୋଲିସ୍ ଯେ ଏକ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ବିଭାଗ, ଲୋକଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ଅଛି ତାହା କହିବାକୁ ଲାଜ ଲାଗୁଛି । ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା, ଶୃଙ୍ଖଳିତ ବିଭାଗର କଳଙ୍କିତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ରିପୋର୍ଟ ।

ଓଭର୍ ଫୋନ୍ ରେ ପୋଲିସର ଚାଲିଛି ବାର୍ଗେନିଂ । ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟାଟା ସଫାରୀ ମାଲିକଙ୍କ ସହ କଥା ହେଉଛନ୍ତି ରେଲୱେ ପୋଲିସ୍ ଏଏସଆଇ ବି. ପାଣିଗ୍ରାହୀ ବାବୁ । ଗତରାତିରେ ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଭବାନୀପାଟଣା ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଆଖି ଲାଗିଗଲା । ଆଉ ରେଲୱେ କ୍ରସିଂରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେଲା । ଏଏସଆଇ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ବାବୁ, ଗାଡ଼ିଟିକୁ ଜବତ କରି ମାଲିକ ସୁଧାଂଶୁ ଦାସଙ୍କ ଠାରୁ ଗାଡ଼ିର ବର୍ତ୍ତମାନ ମୂଲ୍ୟର  ଅଧା ଦାବି କରୁଛନ୍ତି । ସେତିକି ଦେଲେ ହିଁ କେସ୍ କୋହଳ କରିବେ, କିନ୍ତୁ କମ୍ପ୍ରମାଇଜ ନୁହେଁ ।

କଳଙ୍କ ନମ୍ବର ୧ ପରେ ଏ ହେଉଛି କଳଙ୍କ ନମ୍ବର ୨ । ୪ ଜଣ ପୋଲିସ ପାଇଁ ବରଗଡ଼ ପୋଲିସ ଏବେ କଳଙ୍କିତ । ଗତ ସୋମବାର ରାତିରେ ଏମାନେ କରିଥିବା କାଣ୍ଡ ବରଗଡ଼ ପୋଲିସର ମୁହଁ ତଳକୁ କରିଦେଇଛି । ପିସିଆର୍ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିଲେ ଏମାନେ । ବିପଦ-ଆପଦରେ ପଡ଼ିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସାହା ହେବାକୁ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ ଏଏସଆଇ ସରୋଜ ସେଠ, କନଷ୍ଟେବଲ ବପିନି ବିହାରୀ ବେଦବାକ, ଜଣେ ହୋମଗାର୍ଡ ଏବଂ ସଦର ଥାନାର କନଷ୍ଟେବଲ ସଦାନନ୍ଦ ପ୍ରଧାନ । ହେଲେ ଏମାନେ ହୋଇଗଲେ ଲୁଟେରା । ପାଇକମାଲର ବ୍ୟବସାୟୀ ନନ୍ଦଲାଲ୍ ପ୍ରସାଦ ବ୍ୟାବସାୟିକ କାମରେ କୋଲକାତା ଯାଉଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଭଟଲି ଛକରେ ବସରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଦେଇ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ସାଢେ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ । ବରଗଡ଼ ପୋଲିସ୍ ଏମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ।

ଶୃଙ୍ଖଳିତ ବିଭାଗର କଳଙ୍କିତ ଏପିସୋଡ୍‌ର ଏ ହେଉଛି କଳଙ୍କ ନମ୍ବର ୩ । ଗଜପତିର ଦୁଇ ଜଣ କନେଷ୍ଟବଳଙ୍କ ଘର ରାଜ ଉଆସଠୁ ବି ଅଧିକ । ଜିଲ୍ଲା କନେଷ୍ଟବଳ ସଂଘ ସଭାପତି ରଞ୍ଜିତ ଲିମା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଅନ୍ୟତମ କନେଷ୍ଟବଳ ତନୁଜ ସାବତ୍ କନେଶ୍ଟେବଲ ଦରମାରେ କରିପାରିଛନ୍ତି ରାଜା ଉଆସ। ଆଜି ସେମାନଙ୍କୁ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଧରିଛି। ଆୟ ବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ କନେଷ୍ଟବଳ ତନୁଜ ସାବତ, ରଞ୍ଜିତ ଲିମା ଏବଂ ରଞ୍ଜିତଙ୍କ ଭାଇ ବିଶ୍ବଜିତଙ୍କ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଘରେ ଚଢ଼ାଉ ହୋଇଛି । ଆର୍. ଉଦୟଗିରିରେ ତନୁଜଙ୍କ ପୈତୃକ ଘରେ ଏବଂ ତାରବଡ଼ା ଗାଁରେ ରଞ୍ଜିତଙ୍କ ପୈତୃକ ଘରେ ଏମିତି ୫ଟି ଜାଗାରେ ଏକକାଳୀନ ହୋଇଛି ଚଢ଼ାଉ ।

ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶରେ ପୋଲିସକୁ ଦେଖିଲେ ବିପଦ-ଆପଦରେ ପଡ଼ିଥିବା ଲୋକକୁ ସାହସ ମିଳିଯାଏ । ହେଲେ ଓଡ଼ିଶା ପୋଲିସର ଏହି ତିନି ତିନିଟି ଚିତ୍ର ଓ ଚରିତ୍ର ଦେଖିଲେ, ୱି ସେଭ୍ ୱି ପ୍ରୋଟେକ୍ଟ ସ୍ଲୋଗାନ୍ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି ।

   Related Posts