Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ: ଶ୍ରମିକଙ୍କ କପାଳରେ ପୋଲିସ ଲେଖିଦେଲା ‘ ମୁଁ Lock down ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀ, ମୋଠୁ ଦୂରରେ ରୁହ’

29/03/2020 at 4:11 PM

ଭୋପାଲ ୨୯।୩ : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସାରା ଦେଶକୁ ୨୧ ଦିନିଆ ଲକ୍ ଡାଉନ୍‌କୁ ନିଆଯାଇଛି। ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜନିଜ ଘରେ ରହିବାକୁ ବାରମ୍ବାର କୁହାଯାଉଛି। ହେଲେ ଲୋକେ କିନ୍ତୁ ସରକାରଙ୍କ କଥା ଶୁଣିବାକୁ ନାରାଜ। ଏଣୁ ଏଭଳି ଲୋକଙ୍କୁ ଆୟତ୍ତ କରିବା ଲାଗି ସରକାର ପୋଲିସ ମୁତୟନ କରିଥିଲେ ବି ଲୋକେ କିନ୍ତୁ ମାନିବାକୁ ନାରାଜ। ଏଭଳି କଟକଣା ଭାଙ୍ଗି ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଏକ ଶ୍ରମିକର କପାଳରେ ଜନୈକା ମହିଳା ସବ୍ ଇନିସପେକ୍ଟର ‘ମୁଁ ଲକ୍ ଡାଉନ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀ’ ଲେଖିବା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଛତରପୁର ଗୋରିହରରେ ଏସଆଇ ଶ୍ରମିକର ମଥାରେ ପେନ୍‌ରେ ଏପରି ଲେଖିଥିବା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଏସପି କୁମାର ସୌରଭ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଏଭଳି ଆଚରଣ ବରଦାସ୍ତ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଏସପି। ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମଥାରେ କଲମରେ ଏପରି ଲେଖିଥିବା ମହିଳା ସବଇନିସପେକ୍ଟରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନ ଅନୁସାରେ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବ ବୋଲି ଏସପି କହିଛନ୍ତି।

ସେପଟେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ରବିବାର ସୁଦ୍ଧା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏଥିରେ ଉଜ୍ଜୈନର ଜନୈକା ୧୭ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ନାବାଳିକା ଓ ଅନ୍ୟ ୫ ଜଣ କରୋନା ପଜେଟିଭ ଥିବା ରିପୋର୍ଟ ମିଳିଛି। ସଂକ୍ରମଣ ପଜେଟିଭ ମିଳିଥିବା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଇନ୍ଦୋରର ଜଣେ ୨୧ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯୁବକ ଥିବା ବେଳେ  ଅନ୍ୟ ୩ଜଣଙ୍କ ବୟସ ୩୮ରୁ ୪୮ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ। ଏଠାରେ ଯୁବ ବର୍ଗଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏବେ ଲୋକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କିତ କରିଛି।  

   Related Posts