Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

୧୨ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ନର୍ସ ଲୁହାରଡରେ ପିଟିବା ଘଟଣା, ଫେରାର ନର୍ସଙ୍କୁ ଧରିପାରୁନି ପୋଲିସ

16/07/2019 at 6:42 PM

 ରାଉରକେଲା୧୬|୭: ଗରିବ ବୋଲି କ’ଣ ଯିଏ ନାଇଁ ସିଏ ହୁକୁମ୍‌ ଚଳାଇବ । ମନଇଚ୍ଛା ବ୍ୟବହାର କରିବ । ଅତ୍ୟାଚାର କରିବ । ୧୨ବର୍ଷର କୁନି ଝିଅ ପ୍ରତି ବି ଟିକେ ଦୟା ହେଲାନି । ରାଉରକେଲାରେ ଜଣେ ନର୍ସଙ୍କ ଅମଣିଷ ପଣିଆ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ବି ଠିକ୍‌ ଏଇ କଥା କହିବେ । ସେପଟେ ନିର୍ଯାତିତ ଝିଅର ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ନପାରି କ୍ୟାନ୍‌ସର ପିଡ଼ିତା ମାଆ ମଧ୍ୟ ଆଖିବୁଜିବା ଘଟଣାକୁ ଆହୁରି ସଂଗୀନ୍‌ କରିଛି । ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଖୋଜୁଛି ପୋଲିସ ।….

ଗଛରେ ଚଢି ପିଜୁଳି ନତୋଳିବାରୁ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଅକଥନୀୟ ଅତ୍ୟାଚାର। ସବୁବେଳେ ଝିଅଟିକୁ ଘର କାମରେ ଲଗାଉଥିବା ମ୍ୟାଡାମ ପିଜୁଳି ଖାଇବା ନିଶାରେ ଏମିତି କଣ କଲେ। ରାତିରେ ଘରେ ରଖି ଦୁଇ ଖଣ୍ଡ ବିସ୍କୁଟ ଓ ପାଣି ମୁନ୍ଦେ ବଦଳରେ ଲୁହାଛଡରେ ମନ ଇଛା ପିଟିଲେ ମ୍ୟାଡମ। ଏଭଳି ଅମଣିଷ ପଣିଆର ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି  ରାଉରକେଲା ଲାଠିକଟାରୁ । ପେଶାରେ ନର୍ସ ଏଇ ମ୍ୟାଡାମ ହେଉଛନ୍ତି ନନ୍ଦିତା ବାଗ୍‌।ଆଉ ଏପଟେ ୧୫ ଫୁଟର ଏ ହେଉଛି ସେହି ପିଜୁଳି ଗଛ ଯେଉଁ ପିଜୁଳିଗଛକୁ ଚଢାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରୁଥିଲେ ମ୍ୟାଡମ ନନ୍ଦିତା। ସକାଳୁ ନାବାଳିକାର ବାପା ମାଆ ଏକଥା ଜାଣିବା ପରେ ଲାଠିକଟା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଏତିକିରେ ଏହି ଗରିବ ପରିବାରର ଦୁଃଖ ସରିନଥିଲା । ଝିଅର ଏଭଳି ଅବସ୍ଥା ଦେଖି କ୍ୟାନ୍‌ସର ପୀଡ଼ିତା ମାଆ ମଧ୍ୟ ଆଖି ବୁଜିଛନ୍ତି । ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଂଚଳରେ ଏକ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂସ୍ଥା  ସଖୀ ଓ୍ବାନ୍‌ ଷ୍ଟପ୍‌ ସେଣ୍ଟରର କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ନାବାଳିକା ଝିଅଟିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ତା’ର ଚିକିତ୍ସା କରାଇଥିଲେ । ହେଲେ ଏଇ ଗରିବ ପରିବାର ପାଇଁ ଏତେ ବଡ଼ ଦୁଃଖର କାରଣ ହୋଇଥିବା  ସଂପୃକ୍ତ ନର୍ସ ନନ୍ଦିତା ବାଗ୍‌କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗିରଫ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇନି ଲାଠିକଟା ପୋଲିସ ।

ଏଠି ଜଣେ ନର୍ସ । ଯିଏ ଅନ୍ୟର ସେବା ପାଇଁ ଏଭଳି ଏକ ପ୍ରଫେସନକୁ ବାଛି ନେଇଛନ୍ତି । ସେ ପୁଣି ଜଣେ ଗରିବ ଅସହାୟ ନାବାଳିକା ପ୍ରତି ଏମିତି ନିଷ୍ଠୁର କେମିତି ହୋଇପାରିଲେ ?  ଗରିବ ବୋଲି କ’ଣ ଯିଏ ନାଇଁ ସିଏ ହୁକୁମ୍‌ ଚଳାଇବ । ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଅତ୍ୟାଚାର କରିବ । ଏମିତି ଅମଣିଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବା ନିହାତି ଦରକାର ।   

   Related Posts