Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ରେକର୍ଡ ୮୪୭୧ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୨୪୯ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଚାଲିଗଲେ ଆଉ ଜଣେ କଳାକାର, ଅଭିନେତା ପ୍ରିୟ ସୁନ୍ଦର ମିଶ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କୁକୁଡାକୁ ଖାଇଗଲେ ବୁଲା କୁକୁର, ରାଗି ଯାଇ ଗୁଳି କରିଦେଲା ମାଲିକ : ଥାନାରେ ମାମଲା
  • ||
  • ଗୋଆରେ ଏନସିପି-ଶିବସେନାର ହାତ ଛାଡିଦେଲା କଂଗ୍ରେସ, କହିଲା-‘ଆମର ଏକାକି ଜିତିବା କ୍ଷମତା ଅଛି’
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୦୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୩୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୭୭୪୬୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଜୋଶ୍ ଏବେବି ଅଛି : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ କୋହଲି
  • ||
  • ପ୍ରଚାର ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହଟହଟା, ତଡିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଓ ଲୁଟ୍ ଘଟଣା : ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଡିସିପି
  • ||

ବାୟୁସେନାର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଡାକ୍ତର ହୋଇ କଲେଣି ୭୦ହଜାର ଅପରେସନ : ଏବେ ଜଣାପଡିଲା ତାଙ୍କ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ନକଲି, ପୋଲିସ କଲା ଗିରଫ…

1/10/2019 at 3:27 PM

ସାହାରନପୁର ୧/୧୦: ଏମବିବିଏସର ନକଲି ଡିଗ୍ରୀ ଆଧାରରେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଯାଏଁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା ଜଣେ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ନର୍ସିଙ୍ଗହୋମର ସଞ୍ଚାଳକଙ୍କୁ ପୋଲିସ୍ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇ ଜେଲ୍ ପଠାଯାଇଛି।  ଅଭିଯୁକ୍ତ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଜଣେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଡିଗ୍ରୀକୁ ସ୍କାନ୍ କରି ନିଜ ଫଟୋ ଲଗାଇ ଏବଂ ନାଁ ବଦଳାଇ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗରେ ଚାକିରୀ ପାଇଥିଲେ ଏବଂ ପାଖାପାଖି ୧୦ବର୍ଷ ହେଲା ଦେଓବନ୍ଦରେ ନର୍ସିଂ ହୋମ୍ ଚଲାଉଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତ ବାୟୁସେନାର ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ହାବିଲଦାର।

ଏସପି ଗତକାଲି ପ୍ରେସ କନଫରେନ୍ସରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରାଜେଶ ଶର୍ମା ଓରଫ ଓମପାଲ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଗତକାଲି ସକାଳେ ତଲହେଡ଼ି ଚୁଙ୍ଗୀରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗତ ରବିବାର ଦେଓବନ୍ଦର ମାଙ୍ଗାଲୋର ରୋଡ ସ୍ଥିତ ନବଜୀବନ ନର୍ସିଙ୍ଗ ହୋମର ସଞ୍ଚାଳକ ଡାକ୍ତର ରବି ପ୍ରକାଶ ଖୁରାନା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ରବି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଶିବମ୍ ନର୍ସିଂ ହୋମରେ ସର୍ଜରି କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର ରାଜେଶ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ସର୍ଜରି କରିବା ନିମନ୍ତେ ଡାକୁଥିଲେ। ରାଜେଶ ଭୁଲଭାଲ ସର୍ଜରି କରୁଥିବାରୁ ରବିଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଏମବିବିଏସ,ଡିଏନବି ଜର୍ନଲ ସର୍ଜରି ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରଠୁ ସେ ଆଉ ରାଜେଶଙ୍କୁ ଡାକିନଥିଲେ। ରାଜେଶ ଯେଉଁ ରେଜିଷ୍ଟେସନ ନମ୍ବର କହିଥିଲେ ସେହି ନମ୍ବରକୁ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ୟୁପି ମେଡିକାଲ କାଉନସିଲରେ ସର୍ଚ୍ଚ କରିବାରୁ ତାହା ଅନ୍ୟର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା।

ରାଜେଶ କୌଣସି ଏମବିବିଏସ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିନଥିଲେ। ସେ ରାଜେଶଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସତ୍ୟା ଶର୍ମାଙ୍କ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ।

ଏସପିଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୧୦ବର୍ଷ ହେଲା ନିଜର ଏକ ନର୍ସିଙ୍ଗ ହୋମ୍ ଚଲାଉଛି। ପ୍ରଥମେ ନାଗଲରେ ଶିବମ୍ ନର୍ସିଙ୍ଗ ହୋମ୍ ଖୋଲିଥିଲେ,ଏହାପରେ ୨୦୧୮ରୁ ଦେଓବନ୍ଦରେ ଶିବମ୍ ନର୍ସିଙ୍ଗ ହୋମ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏଠାରେ ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସତ୍ୟା ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆୟୁଷ୍ମାନ୍ ଭାରତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜନ ଆରୋଗ୍ୟ ଯୋଜନାରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ନର୍ସିଂହୋମ୍ ମନୋନୀତ ହୋଇଛି। ଏହି ଯୋଜନା ଅନୁସାରେ ପାଖାପାଖି ୧୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଲେମ୍ ନିଆଯାଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତର କହିବା ଅନୁସାରେ ସେ ଏବେ ଯାଏଁ ୭୦ହଜାର ଅପରେସନ କରି ସାରିଛି।



   Related Posts