Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାନପୁର : ଘରେ କେହି ନଥିବା ବେଳେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲା ପ୍ରେମିକ, କୁରାଢୀରେ ହାଣି ଉଭୟଙ୍କୁ ମାରିଦେଲେ କଂସେଇ ବାପା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଖେରି : ଭଣଜା ହାତ ରନ୍ଧା ଚିକେନ୍ ତରକାରୀ ପସନ୍ଦ ଆସିଲାନି ମାମୁଁକୁ, ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା ଭଣଜା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବିବାହ ଆୟୋଜନ କଲେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ହେବ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ, ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଲେ ମିଳିବନି ଅନୁମତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମାଲାୟାଲମ୍‌ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ପିସି ଜର୍ଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ପୋଲିସ ଚାକିରୀରୁ ଅବସର ନେବାପରେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପାଦ ଥାପିଥିଲେ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : କେଇ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ମା’-ଝିଅ : କରୋନା ଭୟରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ସାହି-ପଡିଶା, ପ୍ରଶାସନର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ହେଲା ଶବ ସତ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଚିଠି, ଓଡିଶାରେ ଅତିରିକ୍ତ ୧୯ଟି ପିଏସଏ ମେଡିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ
  • ||
  • ଶାହାଜାହାନପୁର : ମାତ୍ର ୧୭ ମିନିଟ୍‌ରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେଲା ବିବାହ, ଯୌତୁକରେ ବର ନେଲେ କେବଳ ଏହି ଜିନିଷ
  • ||
  • ଜେଲରେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଓ୍ୱାର, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ କଲେ କଏଦୀ, ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ରାସ୍ତା ପାର ହେବାବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଇକ୍, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଟାଟା ଏସିଇକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ, ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର
  • ||

ପିଏନବି ଠକେଇର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନୀରବ ମୋଦୀ ଲଣ୍ଡନରେ ଥିବାର ସୂଚନା

20/08/2018 at 8:28 AM

ଇଂଲଣ୍ଡ:୨୦/୮:ପିଏନବି ଦୁର୍ନୀତିର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନୀରବ ମୋଦୀ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଅଛନ୍ତି। ସୋମବାର ସେଠାରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ସିବିଆାଇ ନୀରବଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ଲାଗି ସୁପାରିଶ କରିଛନ୍ତି। ପିଏନବିରେ ୧୩,୦୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଦୁର୍ନୀତି ଘଟଣା ସାମନାକୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ନୀରବ ମୋଦୀ ବିଦେଶକୁ ପଳାୟନ କରିଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ଭାରତକୁ ଆଣିବା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରହିଛି। ଏଥି ପୂର୍ବରୁ ସେ ସ୍ବିଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଆମେରିକାରେ ଲୁଚିଥିବା ଖବର ମିଳିଥିଲା।
ଗତ ଜୁନ ମାସରେ ସନ୍ଡେ ଟାଇମ୍ସ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ନିରବ ମୋଦି ତାଙ୍କ ଲଣ୍ଡନସ୍ଥିତ ଅଳଙ୍କାର ଦୋକାନର ଉପର ମହଲାରେ ଆତ୍ମଗୋପନ କରିଥିଲେ । ଅଗଷ୍ଟ୧୧ରେ ମୁମ୍ବାଇସ୍ଥିତ ଭଗୋଡ଼ା ଆର୍ଥିକ ଅପରାଧ ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ନୀରବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଖବରକାଗଜରେ ସାର୍ବଜନିକ ସମନ ଜାରି କରିଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୫ରେ ସକାଳ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା କୋର୍ଟରେ ହାଜିର ହେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏହା ନ କରିବା ଦ୍ବାରା ଭଗୋଡ଼ା ଅପରାଧୀ ଆଇନ୍ ଅନୁସାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ହେବ । ନୀରବଙ୍କ ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥିତ ଦୁଇଟି ଠିକଣାରେ ମଧ୍ୟ ନୋଟିସ୍ ପଠାଯାଇଛି।
କେବେ ଏବଂ କେମିତି ହେଲା ଦୁର୍ନୀତି: ଦୁର୍ନୀତିର ଆରମ୍ଭ ପିଏମ୍ବିର ମୁମ୍ବାଇସ୍ଥିତ ବ୍ରେଡି ହାଉସ୍ ବ୍ରାଞ୍ଚରେ ୨୦୧୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ନକଲି ଏଲଓୟୁ ଜରିଆରେ ୨୦୧୧ରୁ ୨୦୧୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହଜାର କୋଟି ବିଦେଶୀ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର ହୋଇଛି। ଏହୀ ଦୁର୍ନୀତିର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ ଫେବୃୟାରୀ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ହୋଇଥିଲା। ପିଏନ୍ବି ସେବି ଓ ବମ୍ବେ ଷ୍ଟକ୍ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜକୁ ୧୧.୩୫୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଥିବାର ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା। ପରେ ପିଏନ୍ବି ସିବିଆଇକୁ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ୧୩୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଆଉ ଏକ ଠକେଇ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା। ଏହିଭଳିଭାବେ ପ୍ରାୟ ୧୩,୦୦୦କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

   Related Posts