Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ପିଏମ୍ କେୟାର ଫଣ୍ଡକୁ ଦାନ କରୁଥିବା ସେଲିବ୍ରିଟିମାନଙ୍କୁ କ’ଣ କହିଛନ୍ତି ମୋଦୀ ?

1/04/2020 at 12:28 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୧/୦୪ : ଅନେକ ବଲିଉଡ ତାରକା କରୋନା ଜୀବାଣୁ ବିରୋଧରେ ଲଢେଇରେ ସରକାରଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ଅନେକ ସେଲିବ୍ରିଟି ଆର୍ଥିକ ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ତାରାମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ନାଁ ଲେଖି ତାରକାଙ୍କ ଅବଦାନକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ଦେଶର ତାରକାମାନେ ଦେଶକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି। ସେ କେବଳ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବାରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁନାହାଁନ୍ତି ବରଂ ପିଏମ କେୟାରରେ ଫଣ୍ଡରେ ଆର୍ଥିକ ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ଅଜୟ ଦେବଗନ୍, ନାନା ପାଟେକର, ଶିଳ୍ପା ଶେଟ୍ଟୀ, କାର୍ତ୍ତିକ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ଅଭିନେତା, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଫ୍ୟାଶନ୍ ଡିଜାଇନର୍, ରାପର, କିଛି ୟୁଟ୍ୟୁବରମାନେ ମଧ୍ୟ ସିଏମ୍ ରିଲିଫ୍ ପାଣ୍ଠି ଏବଂ ପିଏମ୍ କେୟାର ଫଣ୍ଡକୁ ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆଉ ଏକ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି | ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ସମସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକମାନେ ପିଏମ କେୟାରରେ ସହଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଲୋକମାନେ କୋଭିଡ -୧୯ ବିରୋଧରେ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଲୋକେ ନିଜର କଷ୍ଟ ଉପାର୍ଜିତ ଅର୍ଥ ଦେଉଛନ୍ତି | ମୁଁ ବାଦଶାହ, ରଣଭୀର ଶୋରେ ଏବଂ ଗୁରୁ ରାନ୍ଧୱାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି | କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଏହା ରିସର୍ଚ୍ଚରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ |”

ପିଏମ କେୟାର ଫଣ୍ଡରେ ଟଙ୍କା ଦାନ କରୁଥିବା ତାରକାଙ୍କ ତାଲିକା ଲମ୍ବା ହେବାରେ ଲାଗିଛି। କ୍ୟାଟ୍ରିନା କୈଫ, ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ, ସାରା ଅଲି ଖାନ, କ୍ରିତି ସାନନ, କପିଲ ଶର୍ମା, ବିରାଟ କୋହଲି, ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା, ଅକ୍ଷୟ କୁମାର, କ୍ରିକେଟର ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଭଳି ଷ୍ଟାରମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ପାଣ୍ଠିରେ ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି। PM CARES ପାଣ୍ଠିର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ପାଣ୍ଠିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନାଗରିକ ସହାୟତା ଏବଂ ରିଲିଫ୍ | ଏହି ପାଣ୍ଠିରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଜମା କରାଯାଉଛି | ସମ୍ପ୍ରତି, ଏହା କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସହିତ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହେବ ।

   Related Posts