Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୩୪୮୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୫୪୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମିଶନ କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ୧୪ ନେତାଙ୍କ ସହ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ମହାବୈଠକ ଶେଷ
  • ||
  • ବରି​‌ଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ
  • ||
  • ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା: ୩୧ ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଅଣ୍ଡା ବଣ୍ଟନରେ ପାତର ଅନ୍ତର, ଅଭିଯୋଗ କଲେ ନାଁ କାଟିଦେବାକୁ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଦିଦି ଦେଉଛନ୍ତି ଧମକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ଛେଚିବ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୫୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଲେ ରାମ ମନ୍ଦିର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆସିବନି ଅଧ୍ୟାଦେଶ, କୃଷି ଋଣ ସପକ୍ଷରେ ନାହିଁ ତାଙ୍କ ସରକାର

2/01/2019 at 9:20 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨|୦୧: ୨୦୧୬ ସେପ୍ଟମ୍ବର୨୮ ସର୍ଜିକାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ସରକାର ପାଇଁ ବଡ଼ ରିସ୍କ ଥିଲା । ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ୨ ଥର ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା । ନୂଆବର୍ଷରେ ମିଡିଆକୁ ସମ୍ବୋଧନ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏଭଳି ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି । ସେନା ବାହିନୀର ସ୍ପେସାଲ୍ କମାଣ୍ଡୋମାନଙ୍କୁ ସର୍ଜିକାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ସୁରକ୍ଷା ବଡ଼ ଆହ୍ବାନ ଥିଲା ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । ବିଜୟ ହେଉ କିମ୍ବା ପରାଜୟ, ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ପୂର୍ବରୁ ସର୍ଜିକାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ସାରି ଫେରି ଆସିବାକୁ ଯବାନମାନଙ୍କୁ କଡ଼ା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ରାମମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ନେଇ ଚାଲିଥିବା ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତର୍ଜମା ପରେ ଏନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ । କଂଗ୍ରେସ ଏନେଇ ବିଭିନ୍ନ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ବାଧକ ଦୂର ହେବା ପରେ ସରକାର ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ଏବଂ ସମ୍ବିଧାନର ବିଧି ମୁତାବକ କାମ କରିବେ ।ବିମୁଦ୍ରାକରଣ ଦେଶ ହିତ ପାଇଁ ଠିକ୍ ଥିଲା ବୋଲି ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ମିଡିଆ ସହ ମତବିନିମୟ ବେଳେ  ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଖୋଲା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇଛନ୍ତି ମୋଦି ।  ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ମହାମେଣ୍ଟ ଓ ଏନ୍.ଡି.ଏ ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ଟକ୍କର ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ସେପଟେ ନୂଆବର୍ଷ ୨୦୧୯କୁ ସ୍ବାଗତ ସହ ବିଜେପି ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର । ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପୁର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଦେଶର ୨୦ଟି ରାଜ୍ୟରେ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି । ଏହି ସବୁ ସାଧାରଣ ସଭା ଗୁଡ଼ିକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏନ୍.ଡି.ଏ ସରକାରଙ୍କ ୫ ବର୍ଷର ସଫଳତା, ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଯୋଜନାର ରୂପାୟନ ଓ ଆଗାମୀ ଯୋନଜନା ସଂପର୍କରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇବେ ।  ଆସନ୍ତା ୩ ତାରିଖରୁ ଏନେଇ ମିଶନ୍ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ।

ପ୍ରଥମେ ପଞ୍ଜାବର ଗୁରୁଦାସପୁର ଓ ଜଳନ୍ଧରରେ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ମୋଦି ଉଦଭୋଧନ ଦେବେ । ପରେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ଗସ୍ତନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ବୋଲି ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ତେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଗଣମାଧ୍ୟମରେ କହିଥିବା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ  କଂଗ୍ରେସ  ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛି ।

   Related Posts