Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

କରୋନା ସ୍ଥିତି ପାଇଁ ମୁଲତବୀ ହେବ ନାହିଁ ସଂସଦ, ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇବାକୁ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

18/03/2020 at 11:44 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮/୦୩ : ପ୍ରଧନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଗତକାଲି ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି | କରୋନା ଭାଇରସ ଯୋଗୁଁ ଗୃହ ମୁଲତବୀ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସେ ଖାରଜ କରିଛନ୍ତି | ଦେଶର ଏହିଭଳି ଭୟାବହ ସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଅନ୍ୟମାନେ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇବାରେ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଉନାହାନ୍ତି ତାହେଲେ ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱ ସୁଚାରୁରୂପେ ତୁଲାଇବା ଦରକାର ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି | ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଯଦି ଡାକ୍ତରମାନେ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଉଛନ୍ତି ତାହେଲେ ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟ ଏଥିରୁ ବାଦ ପଡିବ ଉଚିତ ନୁହେଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି | ସଂସଦ ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

ମୋଦି କହିଛନ୍ତି, “ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପଛଘୁଞ୍ଚା ନଦେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସି ମୁକାବିଲା କରିବା ଉଚିତ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମକୁ ବାୟୁସେନା ଓ ଭାରତୀୟ ବିମାନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତା କରିବା ଦରକାର | ବିଦେଶରେ ଫସି ରହିଥିବା ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଏହି ଭୟଙ୍କର ପରିସ୍ଥିତିରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି | ଆମେ ଏମାନଙ୍କ କଥା ଚିନ୍ତା କରିବା ଦରକାର, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର ଓ ନର୍ସଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଭାବିବା ଉଚିତ, ସେମାନଙ୍କ କଥା ଭାବିବା ଦରକାର ଯେଉଁମାନେ ଏମାନଙ୍କ ଲଗେଜ ନେବା ଆଣିବା କରୁଛନ୍ତି, ପୋଲିସ ସମ୍ପର୍କରେ ଭାବିବା ଉଚିତ ଯେଉଁମାନେ ଲୋକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କାମ କରୁଛନ୍ତି | ଏମାନେ ଯଦି ନିଜ ନିଜ ଦାୟିତ୍ୱରୁ ଛୁଟି ନେଇଯିବା ତାହେଲେ କଣ ହେବ ଦେଶର ସ୍ଥିତି ?”

ମୋଦିଙ୍କ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ, ଏପ୍ରିଲ ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ହେବାକୁ ଥିବା ବଜେଟ ସେସନ ମୁଲତବୀ ହେବନାହିଁ | ଦେଶର ୧୩୦ କୋଟି ଜନତାଙ୍କ ସେବାରେ ସେ ନିୟୋଜିତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୋଦି |

ଏହାଛଡା ଦେଶର ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ ମିଡ଼ିଆ ଓ ପ୍ରିଣ୍ଟ ମିଡ଼ିଆକୁ ମଧ୍ୟ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି | କୋଭିଡ-୧୯କୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ମିଡ଼ିଆ ସତର୍କ କରୁଥିବା ଯୋଗୁଁ ସେ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି |

ନିଜ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରି ଲୋକଙ୍କୁ କୋଭିଡ-୧୯ ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନ କରିବା ପାଇଁ ଏବଂ ଭାଇରସରୁ ନିଜକୁ ଏବଂ ନିଜ ପରିବେଶକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ସେ ଲୋକସଭା ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି |

ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଥର୍ମାଲ ସ୍କ୍ରିନିଙ୍ଗ ପରେ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସଂସଦ ଭିତରକୁ ଛାଡ ଯାଇଥିଲା |

   Related Posts