Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କରୋନା ଲଢେଇରେ ଛୋଟ ଦୋକାନୀଙ୍କ ଯୋଗଦାନକୁ ଦେଶ ସର୍ବଦା ମନେ ରଖିବ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

19/04/2020 at 8:46 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯।୦୪: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଛୋଟ ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ବେଶ୍ ପ୍ରଂଶସା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଏହି ସଙ୍କଟର ଘଡିରେ ଦେଶବାସୀ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ର ପାଳନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଦୋକାନୀଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ବହୁତ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି। ଆମେ କଳ୍ପନା କର ପାରୁଛୁ ଯେ ଯଦି ଦୋକାନୀ ଭାଇମାନେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ନପକାଇ ଦୈନନ୍ଦିନ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଇ ନଥାନ୍ତେ ତେବେ ଆମର ଅବସ୍ଥା କଣ ହୋଇଥାନ୍ତା।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଛୋଟ ଛୋଟ ଦୋକାନୀ ପୂରା ସାମାଜିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ସୂଚାରୁ ରୂପେ ବଜାୟ ରଖିବାରେ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଗଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି। ସମାଜ ଓ ଦେଶ ସେମାନଙ୍କ ଯୋଗଦାନକୁ ସର୍ବଦା ମନେ ରଖିବ। ମୁଁ ଜାଣିଛି ଯେ, ନିଜେ ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ଵ ପାଳନ କରିବା ଏବଂ ଅନ୍ୟଙ୍କୁ ପାଳନ କରାଇବା କେତେ ମୁସ୍କିଲ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି କରୋନା ସଙ୍କଟରେ ଏହା ହୃଦବୋଧ ହୋଇଛି ଯେ, ଦୁନିଆକୁ ନୂତନ ବିଜନେସ୍‌ ମୋଡେଲର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଲିଙ୍କ୍‌ଡଇନରେ ସେୟାର କରିଥିବା ନିଜର ଆର୍ଟିକିଲରେ ଯୁବ ଶକ୍ତିରେ ଭରପୂର ଭାରତ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପରେ ଦୁନିଆକୁ ଏକ ନୂତନ ମୋଡେଲ ଦେବ। କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ମହାସଙ୍କଟ ବହୁତ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଦେଇଛି। କେହି ବି କଳ୍ପନା କରିନଥିବେ ଯେ, ଏମିତି ସ୍ଥିତି ଉତ୍ପନ ହେବ।

A, E, I, O, U  ଜରିଆରେ ଦେଲେ ମୋଡେଲର ରୂପ ରେଖା

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇଂରାଜୀ ବର୍ଣ୍ଣମାଳାର ସ୍ଵରବର୍ଣ୍ଣ ଏ, ଇ, ଆଇ, ଓ ୟୁ ଉପରେ ଆଧାରିତ କ୍ରମଶଃ ଆଡପେଟେବିଲିଟି(ଅନୁକୂଳତା), ଏଫିସିଏନ୍ସି(ଦକ୍ଷତା), ଇନକ୍ଲ୍ୟୁସିଭିଟି(ସମାବେଶିତା), ଅପରଚ୍ୟୁନିଟି(ସୁଯୋଗ) ଓ ୟୁନିଭର୍ସଲିଜମ(ସାର୍ବଭୌମିକତା) ଜରିଆରେ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଓ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂସ୍କୃତି ପାଇଁ ଜରୁରୀ ଦିଗ ପ୍ରତି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts