Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଲିସର ଅପରେସନ୍ ହାଇଦର : ଚଢାଉ ଜୋରଦାର, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଲା ପୋଷ୍ଟର
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ଲଗାତାର ୬ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ: ସୋମବାର ସାରି ଦିଅନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ କାମ
  • ||
  • SCBରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ହାଇଦର୍‌ ଫେରାର ଘଟଣା, ୬ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବସକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜୀବନ ହାରିଲେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ, ଝିଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ମାନିଲେନି କଟକଣା : ଭୁବନେଶ୍ୱର ୪ ନମ୍ୱର ମାର୍କେଟରେ ପୋଲିସର ଚଢାଉ, ଫାଇନ ଦେଲେ ଦୋକାନୀ
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୪ଟି ଦୋକାନ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ପାଉଁଶ
  • ||
  • ତାତିରୁ ମିଳିଛି ତ୍ରାହି, ୧୪ ଯାଏଁ କାଳବୈଶାଖି ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ସାଙ୍ଘାତିକ ସ୍ଥିତିରେ କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩୭୯ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ତାତିରୁ ମିଳିଛି ତ୍ରାହି, ୧୪ ଯାଏଁ କାଳବୈଶାଖି ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ସଜେଇ ହୋଇଛି ଅଯୋଧ୍ୟା, ରାମ ମନ୍ଦିର ଭୂମି ପୂଜନରେ ଅଢେଇ ଘଣ୍ଟା ରହିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ : ଜାଣନ୍ତୁ ଆଉ କ’ଣ ରହିଛି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

4/08/2020 at 1:15 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୪।୮: ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଅଗଷ୍ଟ ୫ ତାରିଖରେ ରାମ ମନ୍ଦିରର ହେବ ଭୂମିପୂଜନ । ଏଥିଲାଗି ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାଗ ନେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ପ୍ରଥମେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ଯୋଗେ ଲକ୍ଷ୍ନୌକୁ ଆସିବେ । ପାଞ୍ଚ ମିନିଟରେ ଏଠାରେ ଥିବା ଆମାଉସି ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିମାନରେ ଅବତରଣ କରିବା ପରେ ଏକ ଚପରରେ ଅଯୋଧ୍ୟା ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବେ । ପିଏମ ମୋଦିଙ୍କ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିମାନ ସକାଳ ୧୦ଟା ୨୫ମିନିଟରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରିବ । ତାଙ୍କୁ ଏଠାରେ ସ୍ବାଗତ କରାଯିବ ଏହା ପରେ ସେ ଚପରରେ ଅଯୋଧ୍ୟା ଅଭିମୁଖେ ୧୦ଟା ୩୦ମିନିଟରେ ଛାଡିବେ ।

ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ସକାଳ ୧୧ଟା ୧୫ମିନିଟରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପହଞ୍ଚିବେ । ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ସେ ମାତ୍ର ଅଢେଇ ଘଣ୍ଟା ରହିବେ ।  ଏହା ପରେ ସେ ଚପରରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟାରେ ଅବତରଣ କରିବ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ତାଙ୍କ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିମାନରେ ୩ଟା ୧୫ ସୁଦ୍ଧା ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବେ।

ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜଧାନୀର ଚୌଧୁରୀ ଚରଣ ସିଂ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରର ସୁରକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ବିମାନ ବନ୍ଦରରୁ ବାହାରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନାହିଁ, ତଥାପି ସୁରକ୍ଷା କର୍ଡନ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। CISF ର ଡଗ୍ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଆସୁଥିବା ଗାଡିଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ହନୁମାନନଗରୀରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ସହ ଏକ ବିଶେଷ ପୂଜା କରିବେ, ଯାହାକି ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ମନ୍ଦିର ଏବଂ ପରେ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମିର ଭୂମି ପୂଜନକୁ ଯିବେ । ହନୁମାନନଗରୀ ମନ୍ଦିରର ପୁରୋହିତ ମଧୁବାନ୍ ଦାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହନୁମାନ ଜୀ ବିନା ପ୍ରଭୁ ରାମଙ୍କର କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇନାହିଁ । ତେଣୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ହନୁମାନଗରୀ ମନ୍ଦିରକୁ ଆସୁଛନ୍ତି । ସେ ଏଠାରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପୂଜା କରିବେ ଏବଂ ତା’ପରେ ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କର ଆଶୀର୍ବାଦ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏବଂ ଜନ୍ମସ୍ଥାନରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିବେ ।

ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ତୀର୍ଥ କ୍ଷେତ୍ରର ଟ୍ରଷ୍ଟର ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଥିବା ଦୁଇ ଶହରୁ ଅଢେଇ ଶହ ଲୋକଙ୍କୁ ବସାଇବା ପାଇଁ ପେଣ୍ଡାଲର କ୍ଷେତ୍ର ଦୁଇ ଗୁଣକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ଦୁଇଟି ଭିନ୍ନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଏବଂ ସଂଗଠନର ମୁଖ୍ୟ ମୋହନ ଭାଗବତ, ରାଜ୍ୟପାଳ ଆନନ୍ଦିବେନ୍ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ, ରାମ ଜନ୍ମଭୂମୀ ତିର୍ଥ କ୍ଷେତ୍ର ଟ୍ରଷ୍ଟର ସଭାପତି ମହନ୍ତ ନୃତ୍ୟ ଗୋପାଳ ଦାସ ମୁଖ୍ୟ ମଞ୍ଚରେ ବସିବେ।

   Related Posts