Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

୯୯ ବର୍ଷୀୟ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଦାନ କଲେ ସଞ୍ଚୟ ରାଶି, ଫୋନ କରି କେମିତି ଅଛ ପଚାରିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

20/04/2020 at 10:48 PM

ଅହମଦାବାଦ ୨୦।୦୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ମୁକାବିଲାରେ ନିଜର ସଞ୍ଚୟ ରାଶି ଦାନ କରିଥିବା ଗୁଜରାଟର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ରତ୍ନାଭାଇ ଠୁମରେଙ୍କ ସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଫୋନରେ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ବିଷୟରେ ପଚାରି  ବୁଝିଛନ୍ତି। କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ନିଜର ସଞ୍ଚୟ ରାଶି ଦାନ କରିଥିବାରୁ ଥୁମରେଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେଶ୍ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ପାଖାପାଖି ୩ ମିନିଟ୍ ଚାଲିଥିଲା।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କଥାବାର୍ତ୍ତା ସମୟରେ ଠୁମରେଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କରୋନା ବିରୋଧୀ ଲଢେଇରେ ଆପଣଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ପାଇଁ ଫୋନ କରିଛି। ଆପଣ ଏହି ବୟସରେ ବି ମହତ୍ କାମ  କରିଛନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା କେମିତି ଅଛି ? ଏହା ଉପରେ ଥୁମରେ କହିଛନ୍ତି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ତ ଠିକ୍ ଅଛି କିନ୍ତୁ କାନକୁ କମ୍ ଶୁଣାଯାଉଛି। ମୋତେ ୧୦୦ ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଆଉ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ବାକି ରହିଛି।

କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ରତ୍ନା ବାପା ଠୁମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆପଣ ମନେ ପଡନ୍ତି, ଦେଶର ଉନ୍ନତି କରନ୍ତୁ, ଆମେ ତ କିଛି କରି ପାରିଲୁ ନାହିଁ। ପ୍ରତି ଉତ୍ତରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବାପା ଆମେ ତ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ମନେ ପକାଉ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଠୁମରେଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ,ଥରୁଟିଏ ଜୁନାଗଢ  ଜିଲ୍ଲାର ବିଲଖା ସହର ସ୍ଥିତ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଆସିଥିଲି। ପୁରୁଣା କଥା କିଛି ମନେ ଅଛି କି ? ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଠୁମରେ କହିଲେ ଯେ, ମୁଁ କିଛି ବୁଝି ପାରୁନି ଆପଣ ମୋର ପୁଅ ସହ କଥା ହୁଅନ୍ତୁ। ଏହା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ପୁଅଙ୍କୁ ପିତାଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବାକୁ କହିଲେ।

ଉତ୍ତରରେ ରତ୍ନା ବାପା ଠୁମରେ କହିଲେ ଯେ, ହଁ ମନେ ରହିଛି।  ମୋଦୀ ଶଙ୍କର ସିଂହ ବାଘେଲାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ପ୍ରାୟ ୩ ଘଣ୍ଟା ରହିଥିଲେ। ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକଙ୍କ ପୁତ୍ର ଧନଜୀ ଭାଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଯେ, ଯେବେ ସେମାନେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଚେକ୍‌ ଦେବାକୁ ଗଲୁ, ତେବେ ସେଠାରେ ଲିଫ୍ଟ ବନ୍ଦ ଥିଲା। ଏହା ପରେ ସିଡି ଦେଇ ଉପରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲୁ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ବାପାଙ୍କୁ ମୋର ପ୍ରଣାମ କରି ଦେବ, ତାଙ୍କୁ ମନେ ପଡିବାରୁ ମୁଁ ଫୋନ କରିଥିଲି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଗୁଜରାଟର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ୯୯ ବର୍ଷୀୟ ଠୁମରେ ଏପ୍ରିଲ ୧୭ରେ ଜୁନାଗଡ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଯାଇ ୫୧ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଚେକ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ସେ ୧୯୭୫ ରୁ ୧୯୮୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମେନ୍ଦରଡା-ମାଡିଆହାଟିର ବିଧାୟକ ରହିଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ସେ ବେତନ ମଧ୍ୟ ନେଉନଥିଲେ। ଠୁମରେ ବିଧାୟକ ଭାବେ ମିଳୁଥିବା ପେନସନ ମଧ୍ୟ ନିଅନ୍ତି ନାହିଁ।

   Related Posts