Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ମାସର ପାର୍ବଣ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌, ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ରହିବେ ଏତିକି ଲୋକ, ହବିଷ୍ୟାଳୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ମନା
  • ||
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

ବାରଣାସୀରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ ବେଳେ ଭାବୁକ ହେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ: କହିଲେ “ଯେଉଁଠି ରୋଗ ସେଇଠି ଉପଚାର”

21/05/2021 at 1:08 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୫ : ଆଜି ବାରଣାସୀ ଡାକ୍ତର, ପାରାମେଡିକାଲ୍ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆଗଧାଡିର ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି । ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ ମୋଦି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ କାଶୀଙ୍କର ଜଣେ ସେବକ ଭାବରେ ମୁଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାଶୀ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ହୃଦୟରୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଉଛି ।

ବିଶେଷକରି ଆମର ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ, ୱାର୍ଡ ବୟ ଏବଂ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରକୃତରେ ପ୍ରଶଂସନୀୟ । ତେବେ ଏତିକି ବେଳେ ଭାବୁକ ହୋଇପଡିଥିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଭାଇରସ ଆମର ଅନେକ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ଆମଠାରୁ ଦୂରେଇ ନେଇଛି । ମୁଁ ସେହି ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ମୋର ସମ୍ମାନ ଜଣାଉଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ସମବେଦନା ଜଣାଉଛି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ବିରୋଧରେ ଆମକୁ ଅନେକ ଦିଗରେ ଏକାଠି ଲଢିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଏଥର ସଂକ୍ରମଣ ହାର ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅନେକ ଗୁଣ ଅଧିକ ରହିଛି । ରୋଗୀଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ରହିବାକୁ ପଡୁଛି । ଏମିତିକି ଆମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଏହି ଅସାଧାରଣ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ଆମର ଡାକ୍ତର, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଏହି ଚାପକୁ ସମ୍ଭାଳିବା ସମ୍ଭବ ହୋଇଛି । ଆପଣ ସମସ୍ତେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଦିନରାତି କାମ କରୁଛନ୍ତି । ନିଜ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା, ବିଶ୍ରାମ ସବୁଠୁ ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ନିଜ ଜୀବନ ସହିତ କାମ କରି ଚାଲିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ବନାରସ ମଡେଲକୁ ବେଶ୍ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ନମୋ । ସେ କହିଥିଲେ ବନାରସରେ ଯେଉଁ ବେଗରେ ଅମ୍ଳଜାନ ଏବଂ ଆଇସିୟୁ ବେଡ୍ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଏତେ କମ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବଢାଇ ଦିଆଗଲା, ପଣ୍ଡିତ ରାଜନ ମିଶ୍ର କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଲା ତା ନିଶ୍ଚିତରୂପେ ଏକ ଉଦାହରଣ । ଏହି ଅବସରରେ ମୋଦି ଏକ ନୂଆ ମନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଦେଇଛନ୍ତି ଆହ୍ୱାନ । ତା ହେଉଛି ‘ଯେଉଁଠି ରୋଗ, ସେଇଠି ପ୍ରତିକାର ।

   Related Posts