Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

କରୋନା ନେଇ ମିଡିଆ ସହ ଆଲୋଚନା କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ, କହିଲେ- ଆପଣ ଦେଖାଇଲେ ବାହାଦୂରୀ, ଏହା ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କର ରାଷ୍ଟ୍ର ସେବା

23/03/2020 at 5:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩।୦୩: ଦେଶରେ ବଢୁଥିବା କରୋନା ଭୂତାଣୁର ସଂକ୍ରମଣର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ମୋଦୀ ସରକାର ଯଥା ସମ୍ଭବ ପଦକ୍ଷେପ ଉଠାଇ ଚାଲିଛନ୍ତି। ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବାକୁ ଅପିଲ୍ କରାଯାଇଛି। ଏମିତି ସ୍ଥିତିରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସେବା ଯୋଗାଉଥିବା ଲୋକ ନିଜର କାମ ବିନା ଭୟରେ କରୁଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ମିଡିଆ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସୋମବାର ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମିଡିଆର ଯୋଗଦାନ ପାଇଁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆପଣମାନେ ବହୁତ ବାହାଦୂରୀ ଓ ହୃଦୟତାର ସହ କାମ କରିଛନ୍ତି। ସେହି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆପଣଙ୍କର ଏହା ହେଉଛି ଦେଶସେବା।

ଆମର ଉତ୍ସାହ ଉଚ୍ଚରେ ରହିବା ଉଚିତ୍

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମ ପାଇଁ ଆଗକୁ ବଡ ଲଢେଇ ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବହୁତ ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି। ଆପଣମାନେ ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ, ଏମିତି ସ୍ଥିତିରେ କେମିତି ଆଲୋଚନା କରାଯାଏ। ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବା ଖବରକୁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ପ୍ରସାର କରନ୍ତୁ। ଜାପାନ ଓ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ଅନୁଶାସନ ଆପଣାଇ କରୋନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇ ପାରିବ। ଏହି ଲଢେଇରେ ଭୟ ଓ ନିରାଶର କୌଣସି ସ୍ଥାନ ନାହିଁ। ଆମର ଉତ୍ସାହ ଉଚ୍ଚରେ ରହିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।

ସାମାଜିକ ଦୂରତାରେ  ହିଁ ଜିତି ପାରିବା ଲଢେଇ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମକୁ ମେଡିକାଲ କିମ୍ବା ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସେବାରେ ନିୟୋଜିତ ଲୋକଙ୍କ ଉତ୍ସାହ ବଢାଇବାକୁ ପଡିବ। ସେମାନେ ବିନା କିଛି ସ୍ଵାର୍ଥରେ ନିଜର ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ପକାଇ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରୁଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦୁନିଆର ଶୀର୍ଷ ଅର୍ଥ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିଶିଷ୍ଟ ଦେଶ ମଧ୍ୟ ଏହି ଅବସ୍ଥାକୁକ ସମ୍ଭାଳି ପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ଏହି ବିପଦକୁ କେବଳ ସମ୍ବଳ ଦ୍ଵାରା ହିଁ ଜିତା ଯାଇ ପାରିବ। ଏହାକୁ ସାମାଜିକ ଦୂରତାରେ ହିଁ ମାତ୍ ଦିଆଯାଇ ପାରିବ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଭାରତରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁର ପ୍ରକୋପ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଦେଶର ଅର୍ଦ୍ଧେକ ଜନସଂଖ୍ୟା ସଂପ୍ରତି ଲକଡାଉନରେ ଅଛନ୍ତି। ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪୧୫ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ଆଠ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

   Related Posts