Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • IIFLରୁ ସୁନା ଲୁଟ୍ ମାମଲା : ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ, ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ଲାଲାର ଥିଲେ ସହଯୋଗୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୫୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୭୭୮୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : କନ୍ଧମାଳରେ ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ୍ , ପୁଣି ୧୯ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ସୁଶିଲ ମୋଦି ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ, ରାମବିଳାସ ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଲା ବିଜେପି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, କରୋନା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସହ ଏସ୍‌ଓପି ପାଳନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||

ଭାରତ ସହ ସାମ୍ନାସାମ୍ନୀ ସପ୍ତାହଟେ ବି ଲଢିପାରୁନି Pak, ଏଥିଲାଗି କରୁଛି ଛଦ୍ମ ଯୁଦ୍ଧ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

28/01/2020 at 6:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨।୧:  ସ୍ୱାଧୀନତା ପରଠାରୁ ଭାରତ ବିରୋଧରେ ୩ ଥର ଯୁଦ୍ଧକରି ପାକିସ୍ତାନ ପରାଜିତ ହୋଇଛି।  ଏଥିଲାଗି ଭାରତୀୟ ସେନାକୁ ସପ୍ତାହେ ଅଥବା ୧୦ ଦିନ ଲାଗିଛି। ଏଣୁ ସମ୍ମୁଖ ରଣ କରିବାକୁ ଅକ୍ଷମ ପାକ୍ ଆମ ବିରୋଧରେ ବର୍ଷବର୍ଷ ଧରି ଛଦ୍ମ ଯୁଦ୍ଧ ଚଳାଇଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କହିଛନ୍ତି। ସ୍ଥାନୀୟ କରିଅପ୍ପା ପରେଡ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଜାତୀୟ ସମରଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ ବାହିନୀ (ଏନସିସି) କ୍ୟାଡେଟ୍‌ଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ଏବେ ବିଚାର ବଦଳିଛି। ଯୁବ ମନୋଭାବ ନେଇ ଭାରତ ଆଗକୁ ବଢୁଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଇଟାର ଜବାବ ପଥରରେ ଦେଉଛି।

ଯେଉଁ ଦେଶର ଯୁବ ଶକ୍ତି ଅନୁଶାସିତ, ଦୃଢ ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତି ଓ ନିଷ୍ଠାବାନ ସେ ଦେଶର ପ୍ରଗତି କେବେ ଅଟକିବ ନାହିଁ। ଯୁବ ଶକ୍ତିକୁ  ଡିସିପ୍ଲିନ, ଡିଟରମିନେସନ ଓ ଦେଶପ୍ରତି ଡିଭୋସନ କରାଇବା ଲାଗି ଏନସିସିକୁ ଏକ ଭଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ କହିଛନ୍ତି  ମୋଦି । ଏଭଳି ଭାବନା ସିଧା ଦେଶର ବିକାଶକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି । ୭୦ ବର୍ଷ ପରେ ଭାରତରୁ ଆର୍ଟିକଲ ୩୭୦ର ପ୍ରତ୍ୟାହାର ହୋଇଛି।  ସୀମାପାର ଆତଙ୍କବାଦରେ ଦେଶ ବାରମ୍ବାର ଲହୁଲୁହାଣ ହେଉଛି। ହେଲେ ସେନା ଯେତେବେଳେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନର କଥା କହୁଛି ସେତେବେଳେ ସରକାର ପଛେଇ ଯାଉଛନ୍ତି। ଯାହା ପଡୋଶୀଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଲାଗି ଉତ୍ସାହିତ କରିଆସିଛି।

ହେଲେ ଭାରତର ଏବେ ବିଚାର ବଦଳାଇଛି। ଯୁବ ମନ ନେଇ ଦେଶ ଆଗକୁ ବଢୁଛି। ଏଣୁ ପଡୋଶୀର ସାମାନ୍ୟ ହରକତକୁ ଏବେ ବରଦାସ୍ତ କରାଯାଉନି। ସେନା ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରୁଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ। ଭାରତ ଏବେ ଯୁବକଙ୍କ ଦେଶ ଯାହାକୁ ନେଇ ଆମେ ଗର୍ବିତ ତେବେ ଦେଶର ଭାବନା ବି ସେହିପରି ଯୁବସୁଲଭ ରହୁ ତାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାୟିତ୍ୱ ଆମର। ସମସ୍ୟା ଟାଳିବା ସହଜ ହେଲେ ଏହା ସମାଧାନ ନୁହେଁ। ଦେଶ ଏବେ ବଦଳିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ସମସ୍ୟା ଟାଳିବାକୁ ନୁହେଁ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ଏଣୁ ସିଧା ଟକ୍କର ନେଉଥିବା କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ।   

   Related Posts