Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗଦିବସ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ, ଝାଡଖଣ୍ଡ ରାଞ୍ଚୀ ପ୍ରଭାତତାରା ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଯୋଗ କରିବେ ମୋଦି

20/06/2019 at 6:58 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୦।୬:  ରାତି ପାହିଲେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ । ନିରୋଗ ଓ ନିରାମୟ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଯୋଗ ଏକ ବଳିଷ୍ଠ ମାଧ୍ୟମ । ଏହାର  ଗୁରୁତ୍ବ ସମ୍ପର୍କରେ ସଚେତନତା  ପାଇଁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଜୁନ୍‌ ୨୧କୁ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଇଁ  ଥିମ୍‌ ରହିଛି ‘YOGA FOR HEART’  ଦେଶର କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ବ୍ୟାପକ  ଆୟୋଜନ ହୋଇଛି

ନିରୋଗ ଓ ନିରାମୟ ଜୀବନଯାପନ ସହ  ସୁସ୍ଥ ହୃଦୟ ନିମନ୍ତେ ଯୋଗାଭ୍ୟାସ  ଅପରିହାର୍ଯ୍ୟ । ଆଧୁନିକ ମାନବ ଏବେ ବୁଝିପାରିଛି ଯୋଗର ମହାତ୍ମ୍ୟ । ଆସନ୍ତା କାଲି ସାରା ବିଶ୍ବ ପାଳିବ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗଦିବସ । ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଦୁବାଇ ସବୁଠି ବ୍ୟାପକ ଆୟୋଜନ ହୋଇଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ୨୮ହଜାର ଯୋଗାଭ୍ୟାସକାରୀଙ୍କ ସହ ଝାଡଖଣ୍ଡ ରାଞ୍ଚୀ ପ୍ରଭାତତାରା ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଯୋଗ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ । ୭ଲକ୍ଷ ବର୍ଗଫୁଟ୍‌ର ଏହି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡକୁ ଯୋଗାଭ୍ୟାସ ପାଇଁ  ୪୭ଟି ଭାଗରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇଛି ।ଯୋଗ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ରବର ମ୍ୟାଟ୍‌ ବଦଳରେ ଖଦୀର ମ୍ୟାଟ୍ ବ୍ୟବହାର ହେବ ।  

ସେହିପରି ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗଦିବସ ପାଇଁ ହୋଇଛି ବ୍ୟାପକ ଆୟୋଜନ । ଜନତା ମୈଦାନରେ ୨୪ଟି ବଡ ଏଲଇଡି ପ୍ୟାନେଲ  ସହ ଟେଣ୍ଟ୍  ଭିତରେ ବସି ଯୋଗାଭ୍ୟାସ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି । ଯୋଗ ମହୋତ୍ସବ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏହି ବିଶାଳ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ପ୍ରଫେସର ଗଣେଶୀ ଲାଲ, କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

ସେହିଭଳି ଭୁବ​‌ନେଶ୍ବର ନ୍ୟୁ ଫରେଷ୍ଟ ପାର୍କ ସ୍ଥିତ ବ୍ଲିସ୍ ଫୁଲ ଯୋଗା ସେଣ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ କୁନିକୁନି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଯୋଗାଭ୍ୟାସରେ ସାମିଲ କରାଯିବ ।ବୁଦ୍ଧ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି । ସୋର ଗାନ୍ଧି ସେବା ସଂଘ ବାଳିକା ଆଶ୍ରମରେ ଯୋଗଦିବସର ଅବ୍ୟବହିତ ପୂର୍ବରୁ ଆଜି ଏକ ଶିବିର ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

   Related Posts