Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାନପୁର : ଘରେ କେହି ନଥିବା ବେଳେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲା ପ୍ରେମିକ, କୁରାଢୀରେ ହାଣି ଉଭୟଙ୍କୁ ମାରିଦେଲେ କଂସେଇ ବାପା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଖେରି : ଭଣଜା ହାତ ରନ୍ଧା ଚିକେନ୍ ତରକାରୀ ପସନ୍ଦ ଆସିଲାନି ମାମୁଁକୁ, ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା ଭଣଜା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବିବାହ ଆୟୋଜନ କଲେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ହେବ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ, ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଲେ ମିଳିବନି ଅନୁମତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମାଲାୟାଲମ୍‌ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ପିସି ଜର୍ଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ପୋଲିସ ଚାକିରୀରୁ ଅବସର ନେବାପରେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପାଦ ଥାପିଥିଲେ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : କେଇ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ମା’-ଝିଅ : କରୋନା ଭୟରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ସାହି-ପଡିଶା, ପ୍ରଶାସନର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ହେଲା ଶବ ସତ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଚିଠି, ଓଡିଶାରେ ଅତିରିକ୍ତ ୧୯ଟି ପିଏସଏ ମେଡିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ
  • ||
  • ଶାହାଜାହାନପୁର : ମାତ୍ର ୧୭ ମିନିଟ୍‌ରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେଲା ବିବାହ, ଯୌତୁକରେ ବର ନେଲେ କେବଳ ଏହି ଜିନିଷ
  • ||
  • ଜେଲରେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଓ୍ୱାର, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ କଲେ କଏଦୀ, ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ରାସ୍ତା ପାର ହେବାବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଇକ୍, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଟାଟା ଏସିଇକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ, ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର
  • ||

ଆଜି ଦିନିକିଆ ଜମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି

19/05/2018 at 5:08 AM

ଆଜି ଦିନିକିଆ ଜମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି। ମୋଦି କାଶ୍ମୀର ଉପତ୍ୟାକାର ଜମ୍ମୁ,କାଶ୍ମୀର ଓ ଲଦାଖ ଅଞ୍ଚଳର ପରିଦର୍ଶନରେ ଯିବେ। ଅନେକ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିବେ ମୋଦି। ଜୋଜିଲା ସୁଡଙ୍ଗ ନିର୍ମାଣର କାମର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ମୋଦି । ଏହି ସୁଡଙ୍ଗ ବାଲଟାଲକୁ ମୀନାମାର୍ଗ ସହିତ ସଂଯୋଗ କରିବ ।୧୪ କିମି ଲମ୍ବା ଏହି ସୁଡଙ୍ଗ ଭାରତର ଦୀର୍ଘତମ ସୁଡଙ୍ଗ ହେବ। ଏବଂ ଦୁଇ ପଟୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଏସିଆ ମହାଦେଶରେ ଦୀର୍ଘତମ ସୁଡଙ୍ଗ ହେବ। ୬ ହଜାର ୮୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳରେ ଶ୍ରୀନଗର –ଲେହ ଅଞ୍ଚଳର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୱାନ ଏରେ ଏହି ସୁଡଙ୍ଗକୁ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି। ଆଜି ଶ୍ରୀନଗରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ୩୩୦ ଏମ ଡବ୍ଲୁ କିଷନଗଙ୍ଗା ହାଇଡ୍ରୋପାୱାର ଷ୍ଟେସନକୁ ଲୋକାର୍ପିତ କରିବେ। ଏଥିସହିତ ଶ୍ରୀନଗର ରିଂ ରୋଡ ପ୍ରକଳ୍ପର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିବେ ମୋଦି। ୪୨.୧କି ମିର ଏହି ରିଂ ରୋଡରେ ୪ ଥାକିଆର ରୋଡର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ। ଏବଂ ଏହା ପଶ୍ଚିମ ଶ୍ରୀନଗରର ଗଲାନ୍ଦରକୁ ବାଦିନିପୋରା ଜିଲ୍ଲାର ସୁମ୍ବାଲକୁ ଯୋଡିବ।

Leave a Reply

   Related Posts