Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୧ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୪୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ଖସିଲା ଟ୍ରେନ୍‌, ଶହିଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ର ୨ଟି ବଗି ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ସ୍ତ୍ରୀକୁ ପିଟିପିଟି ମାରିଦେଲା ସ୍ବାମୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୭୮୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଶିଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ନେତା ଲଳିତ ନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଗୁଡ଼ା ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ , ୧୦ ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଜୟପୁରରେ ଗଣି ଗଣି ବିଜେଡି ସରକାରକୁ ତୀର ମାରିଲେ ମୋଦି, କେଉଁ କେଉଁ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଲେ ଜାଣନ୍ତୁ…

29/03/2019 at 6:07 PM

ଜୟପୁର ୨୯|୩: ନିର୍ବାଚନ ଘୋଷଣା ହେବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରଥମ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଜୟପୁରରେ। ତେବେ ମୋଦି ଆଜି ସିଧାସଳଖ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ବାଣ ମାରିଚାଲିଥିଲେ। ରାଜ୍ୟରେ ଡବଲ ଇଞ୍ଜିନ ସରକାର ପାଇଁ ଭୋଟ ମାଗିଥିଲେ। ଏତିକିବେଳେ ମୋଦି ନବୀନଙ୍କୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଆକ୍ଷେପ କରିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ପାକିସ୍ତାନ ମାଧ୍ୟମରେ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଅନ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଦଳଙ୍କୁ ନିଶାନା ସାଧିଛନ୍ତି। 

ଆଉ ବୁଲେଇ ବଙ୍କେଇ ନୁହେଁ, ଏଥର ଡାଇରେକ୍ଟ ଆଟାକ୍ କଲେ । ଜୟପୁରରେ ପ୍ରଥମ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏବଂ ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋଙ୍କୁ ଏମିତି ସିଧାସଳଖ ଆଟାକ୍ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ଆଜି ଜୟପୁରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ମୋଦିଙ୍କୁ କୋରାପୁଟିଆ ଚାଷୀ ଟୋପି ପିନ୍ଧାଇ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ ପଦ୍ମଶୀର କମଳା ପୂଜାରୀ। ଆଉ ମୋଦିଙ୍କ ରାଲିରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଜୟ ବିଜୟ, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ମନମୋହନ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ।

ମୋଦି  ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥରୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାପରେ ସିଧା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଆଡ଼କୁ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଆକ୍ଷେପ କରିଚାଲିଥିଲେ। ମଜବୁର  ଓ ମଜଭୁତ ସରକାର କଥା ଉଠାଇ ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ଆୟୂଷ୍ମାନ, ପିଏମ କିଶାନ ଯୋଜନାରେ ରାଜ୍ୟ ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ସମାଲୋଚନା କରିବା ସହ ଡିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟ ମିନେରାଲ ଫଣ୍ଡ ଖର୍ଚ କରିବାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବହୁ ପଛରେ କହି ବିଜେଡି ସରକାରକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି।  କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ଘୋଟାଲା ଏବଂ ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା, ଚିଟଫଣ୍ଡ  ଭଳି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନବୀନ ସରକାରଙ୍କୁ ଆକ୍ଷେପ କରିଛନ୍ତି ମୋଦି । । ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ ପାଇଁ ଡବଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ର ନାରା ଦେଇଥିଲେ । ମୋଦି ଯେମିତି ଗଣି ଗଣି ଗୋଟିଗୋଟି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଥିଲେ। ବିଜେଡି ମଧ୍ୟ ସେମିତି ଗଣି ଗଣି ଗୋଟିଗୋଟି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଜବାବ ରଖିଥିଲା।

କେବଳ ବିଜେଡି ନୁହେଁ କଂଗ୍ରେସ ସହ ଅନ୍ୟ ବିରୋଧୀ ଦଳଙ୍କୁ ବି ନିଶାନା ସାଧିଥିଲେ ମୋଦି । ପାକ୍ ଆତଙ୍କୀ ଶିବରି ଉପରେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ , ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କ ସଫଳତା, କେନ୍ଦ୍ରର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାର ହିସାବ ଦେଇ  ବାହା ବାହା ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି, ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପାକିସ୍ତାନ ମାଟିରେ ପଶି ବାଲାକୋଟରେ ଆକ୍ରମଣ କଲା। ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ମାରିଲା । ମାସେ ହେଲା ପାକିସ୍ତାନ ଶବ ଗଣୁଛି । କିନ୍ତୁ ଆମ ବିରୋଧୀମାନେ ପ୍ରମାଣ ଖୋଜୁଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନରେ ପଶି ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ମାରୁଥିବା ସରକାର ଦରକାର ନାଁ ଘରେ ମୁହଁ ପୋତି ବସୁଥିବା ସରକାର ଦରକାର ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ମୋଦି।

 ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଦକ୍ଷିଣ ଓଡି଼ଶାରେ ବିଜେପି ପାଇଁ ଶକ୍ତି ସାଉଁଟିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ପୁଣି ୨ ତାରିଖରେ କଳାହାଣ୍ଡି ସଭାରେ ସେ ଯୋଗ ଦେବେ।

   Related Posts