Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଙ୍କୀ : ଶୌଚ ପାଇଁ ଯିବାବେଳେ କଚାଡି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନ : ୨ ଦିନ ପାଇଁ କଲେଜ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍, କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ‌
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୩୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବଢ଼ି ଚାଲିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଆଜିଠାରୁ ମେ ପହିଲା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆଜି ପବିତ୍ର ମହାବିଷୁବ ସଂକ୍ରାନ୍ତି : ମା ଶାରଳାଙ୍କ ପୀଠରେ ଲାଗୁ ହେଲା ୧୪୪ ଧାରା, ନୀତି ସମ୍ପନ୍ନ କରିବେ ସେବାୟତ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନକୁ ନୂଆ ଅତିଥି, ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମା ହେଲା ବାଘୁଣୀ ମେଘା
  • ||
  • ୨ହଜାର ଟପିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ରାଜ୍ୟରେ ୩୦ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ସଂକ୍ରମିତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨୬୭ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଟିକା ନେବାକୁ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ୍ ଦେଇଥିଲେ ବିରୋଧୀ ନେତା, କୋଭାକ୍ସିନ୍ ନେଇ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁହଁ ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

1/03/2021 at 9:46 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୧/୦୩:  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସୋମବାର କରୋନା ଟିକାର ପ୍ରଥମ ଡୋଜ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଦେଶରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ରୁ କରୋନା ଟିକାକରଣର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୋମବାର ସକାଳେ ହିଁ ଟିକା ଲଗାଇଥିଲେ । ତେବେ ଭାକସିନକୁ ନେଇ ଦେଶରେ ବୟାନ ବାଜି ଜାରି ରହିଥିଲା । ଏପରିକି ଅନେକ ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭାକସିନ୍ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ୍ ଦେଇଥିଲେ ।

ସବୁଠାରୁ ଖାସ୍ କଥା ଏହେ ଯେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୋମବାର ଯେଉଁ ଭାକସିନ୍ ଲଗାଇଛନ୍ତି ତାହା ଭାରତ ବାୟୋଟେକର କୋଭାକ୍ସିନ୍ ଅଟେ । ଦିଲ୍ଲୀର ଏମ୍ସରେ ମୋଦୀ କୋଭାକ୍ସିନର ଡୋଜ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଭାକସିନକୁ ଭାରତ ବାୟୋଟେକ୍ ବିକଶିତ କରିଛି । ଏହି ଭାକସିନକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ପ୍ରଦାନକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ଦଳ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ଏପରିକି ଭାକସିନ୍ କାମ କରିବା ନାହିଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ ।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଭାରତ ବାୟୋଟେକ୍ ଓ ସେରମ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟର ମଧ୍ୟରେ ଭାକସିନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ମୋଦୀ ଭାରତ ବାୟୋଟକର କୋଭାକ୍ସିନ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହାସହ ବିରୋଧୀଙ୍କ ମୁହଁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

କଂଗ୍ରେସ ତରଫରୁ ଅନେକ ଥର କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ, ଦେଶରେ ଭାକସିନ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱାସ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଥମେ ଟିକା ନିଅନ୍ତୁ । କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଜିତ ଶର୍ମା ଟିକାକରଣ ଆରମ୍ଭରୁ ପ୍ରଥମେ ମୋଦୀ ଓ ବିଜେପି ନେତା ଟିକା ନିଅନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ସେହିପରି କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରଣଦୀପ ସୁରେଜଓ୍ୱାଲା କହିଥିଲେ ଯେ, ବିଶ୍ୱର ଅନେକ ରାଷ୍ଟ୍ରନେତା ଟିକା ନେଉଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମେ ଟିକା ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ।  

   Related Posts