Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଟିକାକରଣ ଏକ କୋଟି ପାର, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୪୫୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୬୭୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୁନ ୨୪ରେ ବୈଠକ ଡାକିଲେ କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି, ଦଳୀୟ କନ୍ଦଳ ନେଇ ହେବ ମାନସମନ୍ଥନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବ୍ରାଉନସୁଗାର ସେବନକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଧରି ଗୋଡାଇଲେ ଯୁବକ, ୩ ଗିରଫ, ୧୦ ଗ୍ରାମ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ଦ୍ବାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଅନେକ ଅର୍ଗାନ୍ ରହୁନି ସୁରକ୍ଷିତ – ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • ୫୦ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଫୋନ୍ : ‘ଆପଣଙ୍କ ଟିକେଟ୍ କନଫର୍ମ୍, ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୁଅ’
  • ||
  • ଇଟ୍ଟାନଗର : ପୁଣି ଥରିଲା ଅରୁଣାଞ୍ଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଇଟ୍ଟାନଗରରେ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ନୂଆ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ ଅନୁଯାୟୀ ବ୍ୟବହାର ହେବ ଷ୍ଟେରଏଡ୍ – ନିରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦ୍ବିତୀୟ ଲହର ଅପେକ୍ଷା ତୃତୀୟ ଲହର ପ୍ରଭାବ କମ୍, ତଥାପି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ପଡିବ ଟିକାକରଣ – ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ କାମୁଡିଦେଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ମୋଦି କହିଲେ, ‘ପୁରା ସଂସଦ ଦେଶର ବୀର ଯବାନଙ୍କ ସହ ରହିଛି’

14/09/2020 at 10:59 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୦୯ : କରୋନା ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ସୋମବାର ଦିନ ସଂସଦର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ନିଜ ସମ୍ବୋଧନରେ ଚୀନ ସହ ଚାଲିଥିବା ସୀମା ବିବାଦ ଉପରେ ସଂସଦରେ ସନ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ସଂସଦରେ ବସିଥିବା ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ଦେଶର ବୀର ଯବାନଙ୍କ ସହ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ଛିଡା ହେବାକୁ ସନ୍ଦେଶ ଦେବେ ବୋଲି ସେ ଆଶା କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ନିଜ ସମ୍ବୋଧନରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ‘ଦେଶର ବୀର ଯବାନ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ସୀମାରେ ଦାୟିତ୍ୱ କରୁଛନ୍ତି । ସାହସ, ମନୋବଳ ଓ ଦୃଢ ବିଶ୍ୱାସର ସହ ଦୁର୍ଗମ ପାହାଡ ଉପରେ ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି । କିଛି ଦିନ ପରେ ପାଣିପାଗ ବଦଳିବ, ତୁଷାରପାତ ହେବ, ତଥାପି ଯବାନ ସୀମାରେ ଛିଡା ହୋଇ ଦେଶର ସୁରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ବିଶ୍ୱାସର ସହ ଯବାନ ମାତୃଭୂମିର ରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି, ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭାବନା, ଏକ ସଂକଳ୍ପ, ଏକ ଉଦ୍ଧେଶ୍ୟରେ ସଂସଦରେ ସଦସ୍ୟ ଯବାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ସ୍ୱରରେ ଛିଡା ହେବେ ବୋଲି ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ।’

ଚୀନ ସହ ସୀମା ବିବାଦକୁ ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ ଆକ୍ରୋଶ ଦେଖା ଦେଇଛି । ମୋଦି ଏହି ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସଂକେତ ଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ସାରା ଦେଶ ଯବାନଙ୍କ ସହ ଛିଡା ହୋଇଛି ।

କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ନେଇ ମୋଦି କହିଥିଲେ ଯେ, କରୋନା ସମୟରେ ନିଜ କର୍ତବ୍ୟ କରିଥିବାରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ । କରୋନା ଯୋଗୁଁ ବଜେଟ ଅଧିବେଶନକୁ ରୋକିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ଏହି ଅଧିବେଶନରେ ଅନେକ ମହତ୍ଵପୁର୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ । ଅନେକ ବିଷୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବ । ଯେତେ ଗଭୀର ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବ ଦେଶର ସେତିକି ଲାଭ ହେବ । ସମସ୍ତେ କରୋନା ଗାଇଡଲାଇନ ପାଳନ କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି ମୋଦି କହିଥିଲେ । ସବୁ ସଙ୍କଟରୁ ବାହାରିବା ପାଇଁ ଦୁନିଆରେ କ୍ଷମତା ଅଛି ।’

   Related Posts