Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

ଗୁଜବରେ ବିରାମ: ‘ମୋ ୧୦୦ ବର୍ଷୀୟା ମା’ ମଧ୍ୟ ଟିକା ନେଇସାରିଛନ୍ତି’, ଭ୍ୟାକସିନ୍‌ ନେବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

27/06/2021 at 4:23 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୬: କରୋନା ଟିକା ନେବୁ ନା ନାଇଁ ? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଅନେକଙ୍କ ମନରେ ଆଜି ବି ଉଙ୍କିମାରୁଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଥିବା ସମସ୍ତ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବ ଖୋଦ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦୂର କରିଛନ୍ତି। ରବିବାର  ‘ମନ କି ବାତ’ ରେଡିଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ସେ ଟିକାର ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍‌ ନେଇସାରିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆଜିର ରେଡିଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜ ମା ହୀରାବେନ ମୋଦୀଙ୍କ କଥା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ମୋ ମାଙ୍କ ବୟସ ୧୦୦ ବର୍ଷ ଏବଂ ସେ କରୋନା ଟିକାର ଦୁଇ ଡୋଜ୍‌ ନେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ବିଶ୍ବରୁ କରୋନା ମହାମାରୀ ଅପସରି ଯାଇଛି ଭାବିବା ଭୁଲ ବୋଲି ଦେଶବାସୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି।

‘ମନ କି ବାତ୍‌’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କରୋନା ଟିକାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଭୀମପୁର ବାସିନ୍ଦା ରାଜେଶ ହୀରାଓ୍ବେ ଟିକା ନେଇନାହାନ୍ତି ବୋଲି ମୋଦୀଙ୍କୁ କହିଥିଲେ। ଟିକାକୁ ନେଇ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ଥିବା ଦେଖି ସେ ଟିକା ନେବାକୁ ଇଚ୍ଛାପ୍ରକାଶ କରୁନଥିବା କହିଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ଏମିତି ଭୟ ନିଜ ମନରୁ  ବାହାର କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଦେଶରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୩୧ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କରୋନା ଟିକା ନେଇସାରିଛନ୍ତି।

ରାଜଶେଙ୍କୁ ମୋଦୀ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି ମୁଁ କରୋନା ଟିକାର ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍‌ ନେଇଛି। ମୋ ମାଙ୍କ ବୟସ ପାଖାପାଖି ୧୦୦ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେ ମଧ୍ୟ ଦୁଇ ଡୋଜ୍‌ ନେଇଛନ୍ତି।ଆପଣଙ୍କ ପାଳି ଆସିଲେ ଟିକା ନିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ମୋଦୀ ରାଜେଶଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୋଦୀ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, କରୋନା ଭୂତାଣୁ ବିରୋଧରେ ଦେଶରେ ଲଢ଼େଇ ଜାରି ରହିଛି। ଧି​‌ରେ ଧିରେ ଦେଶ ନୂଆ ନୂଆ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଅତିକ୍ରମ କରୁଛି। ଟିକାକରଣ ଅଭିଯାନର ତୃତୀୟ ଚରଣରେ ୨୧ ଜୁନ୍‌ରେ ୮୬ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣା ଲାଗିଥିବା ଟିକା ଉପରେ ମୋଦୀ ଆଲେକପାତ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ଟିକା ନନେଲେ ଏହା ବିପଦ ଆଣିପାରେ । କେବଳ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନୁହେଁ ପରିବାର ଏବଂ ଗାଁ ମଧ୍ୟ ବିପଦମୂହଁକୁ ଠେଲି ହୋଇଯାଇ ପାରେ ବୋଲି ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି। ଦେଶରେ ଏମିତି କିଛି ଗାଁ ରହିଛି ଯେଉଁଠି ଶତ ପ୍ରତିଶତ ଟିକାକରଣ ହୋଇସାରିଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଜାମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରର ବାନ୍ଦୀପୋରା ଜିଲ୍ଲା ଏବଂ ନାଗାଲାଣ୍ଡର ୩ ଜିଲ୍ଲାର ଉଦାହରଣ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ।  

   Related Posts