Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭାଇ-ଭାଉଜଙ୍କୁ ହାଣି ଫିଙ୍ଗିଦେଲା ସାନ ଭାଇ, ୬୦କି.ମି. ଦୂରରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁରରେ କାର୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଚାଲିଗଲା ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ-ବାଂଲାଦେଶକୁ ମୁହାଁଇଲା ଭୀଷଣ ଅବପାତ, ୫ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ସେଣ୍ଟର ମଲ୍‌ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ମଲ୍‌ରେ ଥିଲେ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ଲୋକ
  • ||

କରୋନା ଲଢେଇ ପାଇଁ ଆଗକୁ ଆସିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମା, ପିଏମ କେୟାର୍ସ ଫଣ୍ଡରେ ଦେଲେ ୨୫ ହଜାର

31/03/2020 at 8:13 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧।୦୩: ପୂରା ଦୁନିଆ ସଂପ୍ରତି କରୋନା ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛି। ଏଥିରୁ ଭାରତ ମଧ୍ୟ ବାଦ୍ ପଡିନାହିଁ। ଦେଶରେ  ୨୧ ଦିନିଆ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଜାରି ରହିଛି। ଏମିତି ସ୍ଥିତିରେ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପିଏମ କେୟାର୍ସ ନାମରେ ଏକ ଫଣ୍ଡ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ମା ହୀରା ବେନ୍‌ ମଧ୍ୟ ପିଏମ କେୟାର୍ସ ଫଣ୍ଡରେ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ମା କରୋନା ଲଢେଇରେ ନିଜ ସଞ୍ଚୟ ରାଶିରୁ ୨୫  ହଜାର ଟଙ୍କା ପିଏମ  କେୟାର୍ସ ଫଣ୍ଡରେ ଦେଇଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଭାରତରେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ରହିଛି। ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ଘଟି ୩୮ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହା  ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରାୟ ୧୩୮ ଜଣ କରୋନାରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ପୁତ୍ରଙ୍କ ଅପିଲ୍ କ୍ରମେ  ହୀରା  ବେନ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟାରେ କରୋନା ସେବାରେ ଲାଗିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଘର  ବାହାରକୁ ଆସି ଥାଳି ବଜାଇଥିଲେ। ଏଠାରେ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ, ଯେବେ ବି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗୁଜରାଟ ଗସ୍ତ କରନ୍ତି ତେବେ କିଛି ସମୟ କାଢି ମାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ନିଶ୍ଚୟ ଯାଆନ୍ତି। ହୀରା ବେନ୍‌ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ନିଜର ପୁଅ ପଙ୍କଜ ମୋଦୀଙ୍କ ସହିତ ରହୁଛନ୍ତି।

ବଡ ବଡ ଉଦ୍ୟୋଗପତି କରୁଛନ୍ତି ଦାନ

ଅନ୍ୟପଟେ କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟୋଗପତିଙ୍କଠୁ ନେଇ ସିନେ ଅଭିନେତା ଓ ଅଭିନେତ୍ରୀ, କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଳି ପିଏମ କେୟାର୍ସ ଫଣ୍ଡରେ ଦାନ କରୁଛନ୍ତି। ସିନେ ତାରକା ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦେଶର ସବୁଠୁ ବିତ୍ତଶାଳୀ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ପିଏମ କେୟାର୍ସ ଫଣ୍ଡରେ ୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଟାଟା ଗ୍ରୁପର ଚେୟାରମ୍ୟାନ ତଥା ଟାଟା ଗ୍ରୁପ ଆଣ୍ଡ ସନ୍ସ ପିଏମ କେୟାର୍ସ ଫଣ୍ଡରେ ୧୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଟାଟା ଗ୍ରୁପର ଚେୟାରମ୍ୟାନ ରତନ ଟାଟା ୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ। ଟାଟା ଗ୍ରୁପ ଆଣ୍ଡ ସନ୍ସ ୧୦୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି।

   Related Posts