Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

‘କୌଣସି ଯୁଦ୍ଧ ଠାରୁ କମ ନୁହେଁ’… ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ୫ଟି ଅନୁରୋଧ

6/04/2020 at 12:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୦୪ : ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) ର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦଳର କର୍ମୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତକାଲି ରାତି ୯ ଟାରେ ଆମେ ୧୩୦ କୋଟି ଭାରତୀୟଙ୍କ ସାମୂହିକ ଶକ୍ତି ଅନୁଭବ କରିଛୁ। ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ | ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରୁ ସହର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରୋନା ସଙ୍କଟର ଅନ୍ଧକାରକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ପ୍ରୟାସ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଏକ ଦୀର୍ଘ ଯୁଦ୍ଧରେ ଜିତିବାରେ ସକ୍ଷମ କରିଛି | ଆଜି ଏକମାତ୍ର ରିଜୋଲ୍ୟୁସନ୍ ହେଉଛି କରୋନା ବିରୋଧରେ ଏହି ଲଢେଇରେ ବିଜୟ | ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ଘରଠାରୁ ବଡ଼ ଦେଶ ଅଛି ବୋଲି ଆମକୁ ଶିକ୍ଷା ଦିଆଯାଇଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ବିରୋଧରେ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି। ଭାରତ SARS ଦେଶ ଏବଂ G20 ବୈଠକରେ ସକ୍ରିୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛି | ଏଥିସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କୁ ୫ଟି ଅନୁରୋଧ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

୧. ଆଜି ଏହି ବିଶେଷ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମୁଁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଗରିବଙ୍କା ରାସନ ପାଇଁ ଅବିରତ ଅଭିଯାନ ଜାରି ରଖିବା | ଏହି ସଙ୍କଟ ଆରମ୍ଭ ହେବା ଦିନଠାରୁ ବିଜେପି କର୍ମୀମାନେ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ରାସନ ଯୋଗାଇବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ଏକ ବ୍ୟାପକ ଅଭିଯାନ କରିବାକୁ ହେବ | ବିଜେପି ସଂକଳ୍ପ କରୁ ଯେ କୌଣସି ଗରିବ ଭୋକିଲା ଶୋଇବ ନାହିଁ |

୨. ଯେକୌଣସି ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ବାହାରକୁ ଯିବା ସମୟରେ ଏକ ଫେସକୋଭର ନିଶ୍ଚୟ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ | ମେଡିକାଲ୍ ମାସ୍କ ଲଗାଇବା ଆବଶ୍ୟକ ନୁହେଁ | ଯେକୌଣସି ତଉଲିଆ କିମ୍ବା ରୁମାଲରେ ମଧ୍ୟ ମୁହଁ ଢାଙ୍କି ପାରିବେ |

୩. ଏହି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ସମାଜର ସେବା କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇବା ମଧ୍ୟ ଏକ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ | ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ | ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ, ପୋଲିସ, ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେବାରେ ନିୟୋଜିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବା ପାଇଁ ପୃଥକ ଚିଠି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବା ଉଚିତ, ଯେଉଁଥିରେ ୪୦ ଜଣଙ୍କ ଦସ୍ତଖତ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ।

୪. ଏହି କରୋନା ବିରୋଧରେ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଆପ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଏହାକୁ ୪୦ ଜଣଙ୍କ ଆପରେ ଇନଷ୍ଟଲ କରନ୍ତୁ । ଏଥିରେ କାହାକୁ ଏଡାଇବାକୁ ହେବ ଏବଂ କଣ କରିବାକୁ ହେବ, କାହାଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିବାକୁ ସେ ବିଷୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦିଆଯିବ |

୫. ଆମେ ଦେଖିଛୁ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଦେଶ ଯୁଦ୍ଧ ସାମ୍ନାରେ ଥାଏ, ଲୋକମାନେ ଆର୍ଥିକ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟ ଯୁଦ୍ଧଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ | ଏପରିକି ଏହି ସମୟରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ପିଏମ କ୍ୟାସ ଫଣ୍ଡକୁ ଦାନ କରୁଛନ୍ତି। ତେଣୁ ମୁଁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଏଥିରେ ସହଯୋଗ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ୪୦ ଣଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣା ଦିଅନ୍ତୁ।

   Related Posts