Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହାର୍ଦ୍ଦିକ ୩୦ ବଲ୍‌ରୁ ୪୦ ରନର ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜୟୀ ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି। କିରଣ ପୋଲାର୍ଡ ୧୫ ରନରେ ଅପରାଜିତ ଥିଲେ।
  • ||
  • ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇଲା ଗାଡ଼ି, ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ସ୍ଵୀକାର କଲେନି କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ, ନିଜ ସ୍ତରରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ନେତାଙ୍କୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2021: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ବିଜୟରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍, ପନ୍ତଙ୍କ ଟିମ୍‌କୁ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଲେ କହ୍ନେୟା କୁମାର ଓ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ଵାଣୀ, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ସଦସ୍ୟତା
  • ||
  • ହରିୟାଣା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||

ଋଷ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି, ଜାପାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସିଞ୍ଜୋ ଆବେଙ୍କ ସହ ଦ୍ବିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା

5/09/2019 at 10:12 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୫।୯: ଋଷ ଗସ୍ତରେ ଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଜାପାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସିଞ୍ଜୋ ଆବେଙ୍କ ସହ ଦ୍ବିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଜାପାନର ଓସାକା ଠାରେ ଜି-୨୦ ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀ ଏବଂ ଫ୍ରାନ୍ସ ବାୟାରିଜ୍ ଠାରେ ଜି-୭ ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀରେ ବିଶ୍ବ ନେତୃବୃନ୍ଦ ଏକତ୍ର ହେବା ପରେ ଏହି ବୈଠକ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ଜାପାନୀ ପ୍ରତିପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ବୈଠକ ପରେ ମୋଦି ମଙ୍ଗୋଲିଆର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଖଲତ୍ ମାଜିନ୍  ବାତିଲଗାଙ୍କ ସହ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ଆଗରୁ ମାଲେସିଆର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମହଥିର୍  ବିନ୍ ମହମ୍ମଦଙ୍କ ସହ ଦ୍ବିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି । ୨ ଦିନିଆ ଋଷ ଗସ୍ତରେ ଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଭ୍ଲାଦିବୋସ୍ତକରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁତିନଙ୍କୁ ଭେଟିବାବେଳେ ଦୁଇ ଦେଶର ବନ୍ଧୁତା କେତେ ନିବିଡ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ବୁଧବାର ସକାଳେ ରୁଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ମୋଦିଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରି ଭ୍ଲାଦିବୋସ୍ତୋରେ ଭବ୍ୟ ସ୍ୱାଗତ ଜଣାଇଛନ୍ତି ପୁଟିନ୍ । ଏହାପରେ ଜାହାଜରେ ବସି ଦୁଇନେତା ସିପ୍ ବିଲ୍ଡିଂ କମ୍ପେ୍ଲକ୍ସ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ । ଜାହାଜରେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଦୁଇନେତା ବିଶେଷ କରି ଜାହାଜ ନିର୍ମାଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରସ୍ପର ସହଭାଗିତାରେ କାମ କରିବାକୁ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।

ଭେଦା ସିପ୍ ବିଲ୍ଡିଂ କଂମ୍ପେ୍ଲକ୍ସରେ ପହଂଚିବା ପରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ବାବଦରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ବୁଝାଇଥିଲେ ପୁଟିନ୍ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ୩୬ ଘଣ୍ଟାର ଋଷ ଗସ୍ତ ଅବସରରେ ଭାରତ-ଋଷ ଭିତରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ ଋଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭ୍ଲାଦିମିର ପୁଟିନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଏକାଧିକ ବୁଝାମଣା ସ୍ବାକ୍ଷରିତ ହୋଇଛି । କୌଣସି ଦେଶର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମାମଲାରେ ଦଖଲ ନଦେବା ଲାଗି ଭାରତର ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ଋଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁଟିନ ସମର୍ଥନ କରିଥିବା ମୋଦି କହିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବ ଅର୍ଥନୈତିକ ଫୋରମ୍ ଶିଖର ବୈଠକର ପ୍ଲିନାରି ସେଶନରେ  ଯୋଗ ଦେବାପରେ ଆଜି ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଫେରିଆସିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ।

   Related Posts