Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ମୋଦିଙ୍କ ମନ କି ବାତ୍: ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ କଲେ ସମ୍ବୋଧନ, କହିଲେ- ସୈନିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଘରେ ଜାଳନ୍ତୁ ଗୋଟିଏ ଦୀପ

25/10/2020 at 11:46 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୧୦: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆଜି ମନ କି ବାତ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମାଧ୍ୟମରେ ପୁଣି ଥିରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। ଦୀପାବଳି ଅବସରରେ ଘରେ ସୈନିକଙ୍କ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଦୀପ ଜାଳିବା ପାଇଁ ସେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ବିଜୟାଦଶମୀ ଅବସରରେ ମନ କି ବାତର ୭୦ତମ ସଂସ୍କରଣରେ ମୋଦି ଏଭଳି କିଛି ଆଜି କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଦେଶବାସୀ ମର୍ଯ୍ୟାଦା ଓ ସଂଯମତାର ସହ ଏହି ପର୍ବ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଏଥିରେ ବିଜୟ ସୁନିଶ୍ଚିତ। ସେ ଦଶହରାକୁ ସଙ୍କଟ ଉପରେ ଧୈର୍ଯ୍ୟର ବିଜୟର ପର୍ବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି।

ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ମହାମାରୀ ବିରୋଧରେ ଯେଉଁ ଲଢ଼େଇ ଜାରି ରହିଛି ସେଥିରେ ବିଜୟ ସୁନିଶ୍ଚିତ। ମାତ୍ର କରୋନା ସଙ୍କଟ କାଳରେ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ବଜାୟ ରଖିବା ଦରକାର । ପୂର୍ବରୁ ଦୁର୍ଗା ପୂଜା ଅବସରରେ ବଡ଼ ବଡ଼ ପେଣ୍ଡାଲ ଲାଗିଥାଏ। ଏହା ସହ ଅଯୋଧ୍ୟା ରାମଲୀଳା ଆୟୋଜନରେ ମଧ୍ୟ କଟକଣା ଲାଗିଛି। ନବରାତ୍ରି ଅବସରରେ ଭାରି ଭିଡ଼ ହୋଇଥାଏ। ମାତ୍ର ଏଥର ସମସ୍ତେ ସଂଯମତା ରକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଆଗକୁ ଇଦ୍, ବାଲ୍ଲିକୀ ଜୟନ୍ତୀ,କୁମାର ପୂଣ୍ଣିମା, ଦୀପାବଳୀ, ଧନତେରସ, ଗୁରୁ ନାନକ ଜୟନ୍ତୀ ଭଳି ଅନେକ ପର୍ବ ଆସୁଛି ମାତ୍ର ଧୈର୍ଯ୍ୟ ବଜାୟ ରଖିବା ଦରକାର କହିଛନ୍ତି ମୋଦି।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ପର୍ବପର୍ବାଣୀ ଆସିଲେ ପ୍ରଥମେ ମନରେ ଆସେ ବଜାର କେବେ ଖୋଲିବ। ଏବେ ବଜାର ଯିବା ବେଳେ ସାବଧାନତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବା ଦରକାର। ଏହା ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ଉତ୍ପାଦ ଉପରେ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବା ଦରକାର। ଏହି ଉତ୍ସବ ଭିତରେ ଲକଡାଉନକୁ ମଧ୍ୟ ମନେ ପକାଇବା ଦରକାର। ଏହା ସହ ପୋଲିସ, ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ, ଘରୋଇ ସହାୟକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଖୁସିରେ ସାମିଲ କରିବାକୁ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts