ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେବଗଡ଼ : ଭୁଲିଗଲା ସଂପର୍କ, ମଦ୍ୟପ ବାପାର କଟୁରୀ ଚୋଟରେ ପୁଅ ମୃତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ତାରାତାରିଣୀଙ୍କ ପୀଠରେ ନୂତନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ, ଯୋଗଦେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ରଥଖଳା, ଚକ ନିର୍ମାଣରେ ବ୍ୟସ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ବିଶ୍ୱକର୍ମା
  • ||
  • ଉଦଳା: ପ୍ରେମିକାକୁ ଦେଖାକରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ପ୍ରେମିକ ଧରାପଡିଗଲେ, ଦେଖାଇଲେ ବନ୍ଧୁକ
  • ||

ସିଙ୍ଗାପୁରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ; ପୂର୍ବ ଏସିଆ ଶିଖର ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେବେ

14/11/2018 at 9:43 AM

ସିଙ୍ଗାପୁର ୧୪|୧୧:  ତ୍ରୟୋଦଶ ଏସିଆନ ଭାରତ ଏବଂ ପୂର୍ବ ଏସିଆ ଶିଖର ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ସିଙ୍ଗାପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ସିଙ୍ଗାପୁରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ମୋଦି ସେଠାରେ ଫିନ୍ ଟେକ୍ ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ଯୋଗଦେଇ ତାଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଛନ୍ତି । ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଯୁବବର୍ଗ ତାଙ୍କ ବୈଷୟିକ କ୍ଷମତାର ଶକ୍ତି ଏଠାରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଦେଶର ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଯିଏକି ଏହି ବୈଷୟିକ ଶକ୍ତି ସହାୟତାରେ ଏଠାରେ ତାଙ୍କର ନୋଟ୍ ଭାଷଣ ରଖିପାରିଛନ୍ତି । ଏହିଠାରେ ହିଁ ରୁପେ କାର୍ଡର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି ମୋଦି କହିଛନ୍ତି । ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଅଳ୍ପ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କୋଟି କୋଟି ଭାରତୀୟଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତା ଖୋଲାଯାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ସହ ଯୋଡାଯାଇ ପାରିଛି । ଡାକଘର ବି ବ୍ୟାଙ୍କ ପାଲଟିଛି । ଏବେ ଆମ ପାଖରେ ଶହେ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ବାୟୋମେଟ୍ରିକ୍ ପରିଚୟପତ୍ର ହୋଇପାରିଛି । ଦେଶରେ ଆର୍ଥିକ କ୍ରାନ୍ତି ଆସିପାରିଛି ବୋଲି ମୋଦି କହିଛନ୍ତି । ଭାରତରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍  ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ଏବଂ ଆୟୁଷ୍ମାନ ଯୋଜନା ଦ୍ବାରା ୫୦ କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ଫାଇଦା ମିଳିପାରଛି ବୋଲି ମୋଦି ଏହି ଅବସରରେ କହିଛନ୍ତି । ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଭାରତରେ ଇଣ୍ଟନେଟ୍  ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସର୍ବାଧିକ । ଏଠାରେ ସବୁଠାରୁ କମ୍ ଦାମରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସେବା ମିଳେ । ଫିନଟେକ୍ ଫେଷ୍ଟିଭାଲକୁ ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଫାଇନାନସିଆଲ୍ ଟେକନଲୋଜି ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍ ଭାବେ ଗଣାଯାଇଥାଏ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ମୋଦିଙ୍କର ଏହା ଦ୍ବିତୀୟ ସିଙ୍ଗାପୁର ଗସ୍ତ ।

   Related Posts