Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ଏସସିଓ ବୈଠକରେ ଇମ୍ରାନଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ବସି ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ବର୍ଷିଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି

14/06/2019 at 3:05 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୬ : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପୁଣିଥରେ ଆତଙ୍କବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଦୁନିଆ ସାମ୍ନାରେ ରଖିଛନ୍ତି । ସାଂଘାଇ ସହଯୋଗ ସଂଗଠନ (ଏସସିଓ) ବୈଠକରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ସମସ୍ତ ଦେଶ ଏକଜୁଟ ହୋଇ ଲଢ଼ିବା ଦରକାର । ସମସ୍ତ ଦେଶ ଏକଜୁଟ ହେଲେ ଆତଙ୍କବାଦ ଦୁନିଆରୁ ସଫା ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମୋଦି । ମୋଦି ଯେତେବେଳେ ସାଂଘାଇ ମଞ୍ଚରେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ସମସ୍ତ ଦେଶଙ୍କୁ ଏକଜୁଟ ହେବ ପାଇଁ କହୁଥିଲେ ସେତେବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ମୋଦି ନିଜ ଭାଷଣରେ ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଭାଷଣ ଦେଇଛନ୍ତି ।  

ସାଂଘାଇ ବୈଠକରେ ମୋଦି ଏସସିଓ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ ଡାକିବାକୁ ହେବ । ମୋଦି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ମାଲଦ୍ଵୀପ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିବାବେଳେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଥିଲେ ।

ଏହାଛଡା ମୋଦି କହିଥିଲେ ଆଧୁନିକ ସମୟରେ ସମ୍ପର୍କ ନିହାତି ଜରୁରୀ । ଲୋକମାନେ ପରସ୍ପର ସହ ସମ୍ପର୍କରେ ରହିବ ଜରୁରୀ । ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଭାରତ ୱେବସାଇଟରେ ଋଷର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯିବ । ଏହାଛଡା ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ଲୋକଙ୍କ ସହ ମିଶି ଦେଶ ଆଗକୁ ବଢିବ । ଆଫଗାନିସ୍ଥାନରେ ଭାରତ ତରଫରୁ କରାଯାଉଥିବା ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ମୋଦି ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଏହାସହ ଏସସିଓ ଦେଶମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସମେତ ଅନ୍ୟ ସେକ୍ଟରଗୁଡିକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।

   Related Posts