Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍ କଡରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ମୋବାଇଲ୍ ଚୋରକୁ ଧରି ନିର୍ଧୁମ ଛେଚିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ସୁନ୍ଦର ପିଚାଇ ଦେଲେ କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲାର ଟିପ୍‌ସ୍: ଭାରତରେ ୭୫ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ନିବେଶ କରିବ ଗୁଗୁଲ

13/07/2020 at 2:46 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୩।୦୭:  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସୋମବାର ସକାଳେ ଗୁଗୁଲ ସିଇଓ ସୁନ୍ଦର ପିଚାଇଙ୍କ ସହ ଭର୍ଚୁଆଲ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି । ଏଥି ବୈଠକରେ ଭାରତର କୃଷକଙ୍କଠୁ ନେଇ ଡାଟା ସିକ୍ୟୁରିଟୀ ଆଦି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା ।ଏନେଇ ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ସକାଳେ ସୁନ୍ଦର ପିଚାଇଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ଅନେକ ବିଷୟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଛି ।ଆଲୋଚନାରେ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ଜରିଆରେ କୃଷକ, ଯୁବକ ଓ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଜୀବନରେ କିପରି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ତାହା ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଥିଲା । ତେବେ ଗୁଗୁଲ ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ୭୫ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ନିବେଶ କରିବ ବୋଲି ପିଚାଇ କହିଛନ୍ତି ।

ମୋଦୀ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସୁନ୍ଦର ପିଚାଇ ଓ ସେ କରୋନା ସଙ୍କଟରୁ ବାହାରି ନୂଆ କାର୍ଯ୍ୟ ବାବଦରେ କଥା ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ସମସ୍ତ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଛି । ଡାଟା ସିକ୍ୟୁରିଟୀ ଓ ସାଇବର ସିକ୍ୟୁରିଟୀର ଗୁରୁତ୍ୱ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି ।

ମୋଦୀ ପିଚାଇଙ୍କଠାରୁ ଗୁଗଲର ଉପଲବ୍ଧି ବାବଦରେ ମଧ୍ୟ ଜାଣିଥିଲେ । ଶିକ୍ଷା, ଡିଜିଟାଲ ଇଣ୍ଡିଆ, ଡିଜିଟାଲ ପେମେଣ୍ଟ ସେକ୍ଟରରେ ଗୁଗୁଲ ଅନେକ କାମ କରିଥିବା ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଆଲୋଚନା ପରେ ସୁନ୍ଦର ପିଚାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗୁଗୁଲ ପ୍ରାୟ ୧୦ ମିଲିୟନ ଡଲାର ଭାରତରେ ନିବେଶ କରିବ । ଯାହା ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ପ୍ରାୟ ୭୫୦୦୦ କୋଟି । ଆଗାମୀ ୭ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ନିବେଶ ହେବ । ପାର୍ଟନରସିପରେ ଏହାକୁ ଚୁଡାନ୍ତ ରୂପ ଦିଆଯିବ ।

   Related Posts