Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୨୨ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୫୬୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ରାସ୍ତାରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବସ୍, ୫ ଯାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ସୋନପୁର : ସାମାନ୍ୟ ପାଟିତୁଣ୍ଡରୁ ହତ୍ୟା, ବାପାକୁ ମାରି ପୋତିଦେଲା ପୁଅ !
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ପରିବାରର ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଡି ମାରିବା ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନାବାଳିକାର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁଣି ଲଜ୍ଜା : ଯୁବତୀଙ୍କୁ କାମ କରିବାକୁ ଡାକିନେଇ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲେ ପୀଡିତା
  • ||
  • ଅପରେସନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ କ୍ଲିନ୍ : ୨୦ଏକରରୁ ଅଧିକ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||

ରାମଲିଳା ମୈଦାନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲାଗି ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭା, ଜାଣନ୍ତୁ CAA ନେଇ ଦେଶବାସୀ ଓ ବିରୋଧୀ ଦଳଙ୍କୁ କ’ଣ କହିଲେ ମୋଦି

22/12/2019 at 3:39 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨।୧୨:  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ରବିବାର ଦିଲ୍ଲୀ ରାମଲିଳା ମୈଦାନରେ ବିଶାଳ ଜନସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ନାଗରିକତା (ସଂଶୋଧିତ) ଆଇନ (ସିଏଏ) ନେଇ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିଛନ୍ତି। ଆଇନ ଯୋଗୁ କୌଣସି ଜଣେବି ନୂଆ ଶରଣାର୍ଥୀ ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆଶ୍ୱସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ମାଟିର ମୁସଲମାନଙ୍କୁ ସିଏଏ କି ଏନଆରସି ଯୋଗୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଆଇନକୁ ନ ବୁଝି ବିରୋଧୀଙ୍କ ଅପପ୍ରଚାରରେ ନପଡିବା ଲାଗି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ସିଏଏ ଯୋଗୁ ଦେଶର ମୁସଲମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧା ନାହିଁ। ଯଦି ଏବେବି ବୁଝିପାରୁନାହାନ୍ତି ତେବେ ଭାରତ ମାଟିର ସୁଲମାନ ଏହା ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ପ୍ରକାର ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ ନାହିଁ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦୋହରାଇଛନ୍ତି। ତେବେ ସିଏଏର ଲାଭ କେବଳ ସେହିମାନଙ୍କୁ ମିଳିବ ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷରୁ ଧାର୍ମିକ ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ହୋଇ  ଭାରତରେ ଶରଣ ନେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ବିରୋଧୀ ଦଳ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଆଇନ ନେଇ ଭ୍ରମିତ କରିବା ସହ ରାଜନୈତିକ ଫାଇଦା ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି।

ବିରୋଧୀଦଳମାନେ ଦେଶକୁ ଡରାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଜେ ନିଜର ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିୟରକୁ ନେଇ ଏବେ ଆଶଙ୍କିତ ଅଛନ୍ତି। ଏହିଭଳି ଲୋକେ ସୋସାଲ ମିଡିଆର ଦୂରୁପଯୋଗ କରି ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଶାସନ ସହ ଲଢେଇବା ସହ ଦେଶର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ। ଗତ ୧ ସପ୍ତାହ ହେଲା ଦେଶର କିଛି ଅଂଶରେ କିଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ରହିଛି ଓ ଏହା ଯୋଗୁ କେଉଁମାନେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି ତାହା ଲୋକେ ନିଜେ ଅନୁଶୀଳନ କରିଦେଖନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ।

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ୧ହଜାର ୭୩୧ ଅନଧିକୃତ କଲୋନୀରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ମାଲିକାନା ପ୍ରଦାନ ଲାଗି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏଥିଲାଗି  ରାମଲିଳା ମୈଦାନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲାଗି ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ୧୧ଲକ୍ଷଙ୍କ ସ୍ୱାକ୍ଷର ଥିବା ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ ପୂର୍ବକ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଥିଲା।

   Related Posts