Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ରାମ ମନ୍ଦିର : ଅସଦୁଦ୍ଦୀନ ଓୱେସୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୋର୍ଟ ଅବମାନନା ଅଭିଯୋଗ, ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଗଲେ ଆବେଦନକାରୀ

7/08/2020 at 8:23 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭/୦୮ : ଅଯୋଧ୍ୟା ଉପରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ବୟାନବାଜିକୁ ନେଇ ଏଆଇଏମଆଇଏମ ମୁଖ୍ୟ ଅସାଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱେସୀ ସମସ୍ୟାରା ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଅସାଦୁଦ୍ଦିନ ଓୱେସୀଙ୍କ ବୟାନକୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କମ କରିବା ତଥା କୋର୍ଟଙ୍କ ଅବମାନନା ବୋଲି କହି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି | ତାଙ୍କ ବୟାନ ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ କରିବା ଏବଂ ମୁସଲମାନମାନଙ୍କୁ ଭଡକାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରାଯାଇଛି | 

ଏନ୍ଟି ଟେରରିଷ୍ଟ ଫ୍ରଣ୍ଟରା ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ବିରେଶ ସାଣ୍ଡିଲ୍ୟ ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଓକିଲଙ୍କ ତରଫରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଆବେଦନରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଓୱେସୀ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ଭୂମିପୂଜନ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ନ୍ୟୁଜ ଚାନେଲରେ କୋର୍ଟଙ୍କ ପବିତ୍ରତା ଓ ବୁଦ୍ଧିମତାକୁ ନେଇ ଅପମାନଜନକ ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ |

ଆବେଦନରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, କୋର୍ଟ ରାୟ ଶୁଣାଇବା ପୂର୍ବରୁ ରାମ ମନ୍ଦିର ବିବାଦ ବହୁ ସମୟ ଯାଏଁ ଚାଲିଥିଲା | ଅବମାନନା ବିବାଦକୁ ନେଇ ମିଛ ଓ ନିରାଧାରା ବୟାନ ଦେଇଥିବା, କୋଟି କୋଟି ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ପହଞ୍ଚାଇଥିବା ଏବଂ ଏହିଭଳି ବୟାନ ଦେଇ ମୁସଲମାନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ଭଡକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି |

ଆବେଦନରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଜୁଲାଇ ୩୦ ତାରିଖରେ ଓୱେସୀ ଦେଇଥିବା ବୟାନ ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ କରିଛି ଯେଉଁମାନଙ୍କରା ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ଉପରେ ଆସ୍ଥା ରହିଛି | ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଟିଭି ଚାନେଲରେ ବୟାନ ଦେଇ ସେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କୁ ଅନାଦର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦେଶରା ନ୍ୟାୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ନଥିବା ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି |

ଆବେଦନରେ ଓୱେସୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅବମାନନା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି | ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର ୯ ତାରିଖରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ବିବାଦୀୟ ରାମ ମନ୍ଦିର ମାମଲାରା ରାୟ ଶୁଣାଇଥିଲେ | ଏହାସହ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମସଜିଦ ପାଇଁ ୫ ଏକର ଜମି ଆବଣ୍ଟିତ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ |

   Related Posts