Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ବ୍ୟାନ୍ ପରେ ବି ଖେଳି ହେଉଛି PUBG: ମୋବାଇଲ୍‌ରେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ପିସି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଭିଡିଓ ଗେମ୍‌ ଉପକରଣରେ ଲାଗିନି ଅଙ୍କୁଶ

3/09/2020 at 6:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚୀନ ଉପରେ ଭାରତର ଲଗାତର ଡିଜିଟାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଜାରି ରହିଛି । ପୁଣି ଲୋକପ୍ରିୟ ଆପ୍ ପବଜି ସମେତ ୧୧୮ ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍ ବ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି ଭାରତ ସରକାର । ଏହି ଲିଷ୍ଟରେ ଉଭୟ ପବଜି ମୋବାଇଲ୍ ଓ ପବଜି ମୋବାଇଲ ଲାଇଟ୍ ସାମିଲ ରହିଛି । ଏହି ଆପ୍ ବ୍ୟାନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଦେଶର ସମସ୍ତ ୟୁଜରଙ୍କ ମୋବାଇଲରେ ଏହା ବ୍ଲକ୍ ହୋଇଯିବ ।

ଏହି ଆପ ବ୍ୟାନ ହେବାର କାରଣ ଚାଇନିଜ୍ କମ୍ପାନୀ ଟେନ୍ସେଣ୍ଟ ଗେମ୍ସ, ଯାହାକି ଟେନ୍ସେଣ୍ଟ ହୋଲଡିଂସ୍ର ଅଂଶ । ଟେନ୍ସେଣ୍ଟ ହୋଲଡିଂସ୍ ଚୀନର ଏକ ବୃହତ୍ତ ବହୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କମ୍ପାନୀ । ଗୁଗଲ ଓ ଆପଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ପବଜି ଆକ୍ଟିଭ୍ ଥିବା ବେଳେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ବ୍ଲକ୍ ହୋଇପାରେ ।

ପବଜି ଓ ପବଜି ମୋବାଇଲ୍କୁ ନେଇ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବ ଲାଗିରହିଛି । ପବ୍ଜିର ମୋବାଇଲ ଭର୍ଜନ ବ୍ୟାନ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତ ଆପ୍ଟି ଗେମିଂ କନସୋଲ( ଭିଡିଓ ଗେମ ଉପକରଣ) ଓ ପିସିରେ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରୁଛି । ପ୍ରକୃତରେ ପବ୍ଜି ବା PlayerUnknown’s Battlegrounds ଆଇରିସ୍ ଭିଡିଓ ଗେମ୍ ଡିଜାଇନର ବ୍ରେଣ୍ଡନ୍ ଗ୍ରୀନ ଦ୍ବାରା ବିକଶିତ ହୋଇଛି । ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ଗେମିଂ ଷ୍ଟଡିଓ ବ୍ଲୁହୋଲ ଏହାକୁ ଅଧିକୃତ କରିବା ପରେ ଏହି ଗେମକୁ ପିସି ଓ ଗେମିଂ କନସୋଲ ପାଇଁ ବିକଶିତ କରାଯାଇଥିଲା

ଅନ୍ୟପଟେ ପବଜିର ମୋବାଇଲ ଭର୍ଜନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଟେନ୍ସେଣ୍ଟକୁ ସ୍ବିକୃତୀ ମିଳିଥିଲା । ପରେ ୨୦୧୭ରେ ବ୍ଲୁହୋଲରେ ମୋଟା ଅଙ୍କର ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ କରିଥିଲା ଟେନସେଣ୍ଟ । ଏବେ ଟେନସେଣ୍ଟ ବ୍ଲୁହୋଲର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଷ୍ଟେକ୍ ହୋଲଡର । ଠିକ୍ ଏହିଭଳି ଭାବେ ଚୀନର କମ୍ପାନୀ ସମୂହ ସହ ଯୋଡ଼ୁଛି ଟେନସେଣ୍ଟ। ତେବେ ପବ୍ଜିର ମୋବାଇଲ ଭର୍ଜନ ବ୍ୟାନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗେମିଂ କନସୋଲ୍ ଓ ପିସିରେ ଏହା ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରୁଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ନୂଆ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ମୋବାଇଲ୍ ଗେମିଂ ଆପ୍ର ଚାଇନିଜ୍ ଅଂଶକୁ ଯଦି ବ୍ୟାନ କରାଗଲା ତେବେ ଚାଇନିଜ୍ ଷ୍ଟୁଡିଓରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏହାର ଅନ୍ୟ ଭର୍ଜନଗୁଡ଼ିକୁ କାହିଁକି ବ୍ୟାନ କରାଯିବନି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ।

   Related Posts