Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||
  • ଅଭିନେତା ଆଶିଷ ରାୟଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’ ପ୍ରଭାବରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍, ୨ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୪୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୫୨୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ବ୍ୟାନ୍ ପରେ ବି ଖେଳି ହେଉଛି PUBG: ମୋବାଇଲ୍‌ରେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ପିସି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଭିଡିଓ ଗେମ୍‌ ଉପକରଣରେ ଲାଗିନି ଅଙ୍କୁଶ

3/09/2020 at 6:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଚୀନ ଉପରେ ଭାରତର ଲଗାତର ଡିଜିଟାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଜାରି ରହିଛି । ପୁଣି ଲୋକପ୍ରିୟ ଆପ୍ ପବଜି ସମେତ ୧୧୮ ଚାଇନିଜ୍ ଆପ୍ ବ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି ଭାରତ ସରକାର । ଏହି ଲିଷ୍ଟରେ ଉଭୟ ପବଜି ମୋବାଇଲ୍ ଓ ପବଜି ମୋବାଇଲ ଲାଇଟ୍ ସାମିଲ ରହିଛି । ଏହି ଆପ୍ ବ୍ୟାନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ଦେଶର ସମସ୍ତ ୟୁଜରଙ୍କ ମୋବାଇଲରେ ଏହା ବ୍ଲକ୍ ହୋଇଯିବ ।

ଏହି ଆପ ବ୍ୟାନ ହେବାର କାରଣ ଚାଇନିଜ୍ କମ୍ପାନୀ ଟେନ୍ସେଣ୍ଟ ଗେମ୍ସ, ଯାହାକି ଟେନ୍ସେଣ୍ଟ ହୋଲଡିଂସ୍ର ଅଂଶ । ଟେନ୍ସେଣ୍ଟ ହୋଲଡିଂସ୍ ଚୀନର ଏକ ବୃହତ୍ତ ବହୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କମ୍ପାନୀ । ଗୁଗଲ ଓ ଆପଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ପବଜି ଆକ୍ଟିଭ୍ ଥିବା ବେଳେ ଖୁବଶୀଘ୍ର ବ୍ଲକ୍ ହୋଇପାରେ ।

ପବଜି ଓ ପବଜି ମୋବାଇଲ୍କୁ ନେଇ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବ ଲାଗିରହିଛି । ପବ୍ଜିର ମୋବାଇଲ ଭର୍ଜନ ବ୍ୟାନ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତ ଆପ୍ଟି ଗେମିଂ କନସୋଲ( ଭିଡିଓ ଗେମ ଉପକରଣ) ଓ ପିସିରେ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରୁଛି । ପ୍ରକୃତରେ ପବ୍ଜି ବା PlayerUnknown’s Battlegrounds ଆଇରିସ୍ ଭିଡିଓ ଗେମ୍ ଡିଜାଇନର ବ୍ରେଣ୍ଡନ୍ ଗ୍ରୀନ ଦ୍ବାରା ବିକଶିତ ହୋଇଛି । ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ଗେମିଂ ଷ୍ଟଡିଓ ବ୍ଲୁହୋଲ ଏହାକୁ ଅଧିକୃତ କରିବା ପରେ ଏହି ଗେମକୁ ପିସି ଓ ଗେମିଂ କନସୋଲ ପାଇଁ ବିକଶିତ କରାଯାଇଥିଲା

ଅନ୍ୟପଟେ ପବଜିର ମୋବାଇଲ ଭର୍ଜନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଟେନ୍ସେଣ୍ଟକୁ ସ୍ବିକୃତୀ ମିଳିଥିଲା । ପରେ ୨୦୧୭ରେ ବ୍ଲୁହୋଲରେ ମୋଟା ଅଙ୍କର ପୁଞ୍ଜିନିବେଶ କରିଥିଲା ଟେନସେଣ୍ଟ । ଏବେ ଟେନସେଣ୍ଟ ବ୍ଲୁହୋଲର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଷ୍ଟେକ୍ ହୋଲଡର । ଠିକ୍ ଏହିଭଳି ଭାବେ ଚୀନର କମ୍ପାନୀ ସମୂହ ସହ ଯୋଡ଼ୁଛି ଟେନସେଣ୍ଟ। ତେବେ ପବ୍ଜିର ମୋବାଇଲ ଭର୍ଜନ ବ୍ୟାନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗେମିଂ କନସୋଲ୍ ଓ ପିସିରେ ଏହା ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରୁଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ନୂଆ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ମୋବାଇଲ୍ ଗେମିଂ ଆପ୍ର ଚାଇନିଜ୍ ଅଂଶକୁ ଯଦି ବ୍ୟାନ କରାଗଲା ତେବେ ଚାଇନିଜ୍ ଷ୍ଟୁଡିଓରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏହାର ଅନ୍ୟ ଭର୍ଜନଗୁଡ଼ିକୁ କାହିଁକି ବ୍ୟାନ କରାଯିବନି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ।

   Related Posts