Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଘରର ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହିଫୁଲ ଗଛ, ଘରେ ଭରିଯିବ ସୁଖ ଆଉ ସମୃଦ୍ଧି…

23/09/2019 at 6:54 PM

ଘର ନିର୍ମାଣ ହେଉ କିମ୍ବା ଶୁଭକାମ କାର୍ଯ୍ୟ ସବୁକ୍ଷେତ୍ରରେ ଜ୍ୟୋତିଷ ବିଦ୍ୟାର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡ଼ିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଘର କେଉଁ ଦିଗରେ କେଉଁ ଫୁଲ ଗଛ ଓ ଚାରା ଲଗାଇବା ଦରକାର ହୁଏତ ଆପଣ ଜାଣି ନଥିବେ। ଏହି ସଂପର୍କରେ କୋଲକାତାର ବିରିଷ୍ଠ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷେଜ୍ଞ ଦୀକ୍ଷା ରାଠି କଣ କହୁଛନ୍ତି, ଜାଣନ୍ତୁ

ଡକ୍ଟର ଦୀକ୍ଷା ରାଠିଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ଗୋଲାପ, ଗେଣ୍ଡୁ, ଚମ୍ପା  ଓ ଚମେଲି ଫୁଲ ଗଛ ଘରକୁ ସରକାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ। ଏହି ଫୁଲଗଛ ଗୁଡିକୁ ଘରର ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ଲଗାନ୍ତୁ। ଘରର ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍। ପୁରୁଣା ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ଘର ଅଗଣାରେ ତୁଳସୀ ଗଛ ରହିବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ।

ଘରର ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗରେ କୌଣସି ଗଛ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ। କାରଣ ଏହି ଗଛ ଘରକୁ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦେଇଥାଏ।  ଘରର ପରିସର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ ନିମନ୍ତେ ଉତ୍ତର କିମ୍ବା ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଗଛ ଲଗାନ୍ତୁ। ଘରର ପରିସରରେ ଛୋଟ ବଗିଚା ତିଆର କରିବା ଲାଗି ଚାହୁଁଥିଲେ। ତେବେ ଘରର ଉତ୍ତର, ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ କରନ୍ତୁ। ଘର ଐଶାନ୍ୟ କୋଣ ବା ଉତ୍ତର- ପୂର୍ବ ଦିଗରେ ଫୁଲ ଗଛ ଲଗାଇ ପାରିବେ। ଏହିପରି କରିବା ଦ୍ବାରା ଘରରେ ସମସ୍ତ ଦେବାଦେବୀଙ୍କ ଶୁଭ ଦୃଷ୍ଟି ଘର ଉପରେ ପଡ଼ିଥାଏ।

   Related Posts