Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

ରାଜନୀତିକୁ ଫେରିଲା ପିପିଲି ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ଟଳମଳ ମହାରଥୀଙ୍କ ଆସନ

27/12/2018 at 5:05 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୭|୧୨: ରାଜନୀତିକୁ ଫେରିଲା ପିପିଲି ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ହତ୍ୟା ଘଟଣା। ମାମଲାରେ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟୁ ନିର୍ଦୋଶରୁ ଖଲାସ ହେବା ପରେ ପୁଣି ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ପରେ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ। ମାମଲାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଓ  ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର ଦାବି ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋବ କରିଛି। ଆଜିଠୁ ୭ ଦିନ ବ୍ୟାପୀ ରାଜ୍ୟ ବ୍ୟାପି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି। ବିଜେଡି କହିଛି ବିରୋଧୀ ଜାଣି ଶୁଣି ଅପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରୁଛନ୍ତି।

ତବ ବାଧତି ବାଧତେ। ମନ୍ତ୍ରୀ ମହାରଥୀ ଏମିତି ଦୁଃଖିତ ହେଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ବାସଭବନ ଆଜି ହୁଲୁସ୍ତୁଲ ହେଲା। ଏ ହେଉଛି ମନ୍ତ୍ରୀ ମହାରଥୀଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସ ଭବନ ଆଗର ଦୃଶ୍ୟ। ମହିଳା କଂଗ୍ରେସର ସଦସ୍ୟାମାନେ ବାସ ଭବନ ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି। ଚାଲିଛି  ଅଣ୍ଡା, ଟମାଟୋ ଓ ଝାଡୁ ମାଡ଼। ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଦାବି କରିଛି ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ। ପିପିଲି ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଖଲାସ ହେବା ପରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ବିରୋଧ କରି ରାସ୍ତା ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ। କଂଗ୍ରେସର  ଘେରାଉ ସମୟରେ  ପୋଲିସ  ସହ ଧସ୍ତା ଧସ୍ତି ହୋଇଥିଲା। ୪୦ରୁ ଅଧିକ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖି ପରେ ଛାଡି ଦେଇଛି।  

ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ପୀଡିତାଙ୍କ ଗାଁ ପିପିଲିର ଅର୍ଜୁନଗୋଦା। ମନ୍ତ୍ରୀ ମହାରଥୀଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି ଓ ସାନ୍ବନା ଦେବାକୁ ପହଁଚିଛି ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା। ମନ୍ତ୍ରୀ ମହାରଥୀଙ୍କର ବୟାନ ଔଦ୍ଧତ୍ୟର ସୀମା ଟପିଛି ବୋଲି  ବିଜେପି ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି। ଏଥିସହିତ ସଂଧ୍ୟାରେ ସବୁ ସହରରେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରିବା ସହ ୭ ଦିନ ଧରି ବିଜେପି ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବ ବୋଲି କହିଛି। ସେପଟେ ଏହି ଘଟଣାରେ ବିଜେଡି ନେତାଏ ମୁହଁରେ ତାଲା ପକାଇଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଛାତି ଦେଖାଇଛନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପାତ୍ର।  

ପିପିଲି ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ନେଇ ମନ୍ତ୍ରୀ ମହାରଥୀ ସେତେବେଳେ ବିବାଦକୁ ଆସିଥିଲେ। ଏମିତିକି ତାଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ହରାଇବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଆଉ ଏବେ ମାମଲାରେ ରାୟ ଆସିବା ପରେ ଆସ୍ବସ୍ତି ହୋଇଥିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ମୁହଁର କଥା ପୁଣି ଥରେ ତାଙ୍କୁ ଏମିତି ଅଡୁଆରେ ପକାଇଲାଣି ଯେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ଟଳମଳ ହେଲାଣି।

   Related Posts