Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ବେଲଗାମ୍, ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କେସ୍, ୨୨୬୩ ମୃତ
  • ||
  • ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହେଲେ ମଞ୍ଚ କଳାକାର ରତିକାନ୍ତ ବେହେରା, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ କାରବାର, ମାଡିବସିଲା ପୋଲିସ, ପିସ୍ତଲ ଜବତ
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ସାଙ୍ଘାତିକ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୬୨୧୫ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଏବେ ୪ ଘଣ୍ଟା ଖୋଲା ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ୍, ଅଧା କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ କାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲ ଆଇସିୟୁରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜୀଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ୧୨ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ୩ ଦିନ ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ ସଟଡାଉନ୍, ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପରେ ପ୍ରଶାସନର ବଡ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||

ବିମାନରେ ଥିବା ଶୌଚାଳୟରେ ସ୍ପାଇ କ୍ୟାମେରା ଲଗାଇ ଲାଇଭ୍ ଭିଡିଓ ଦେଖୁଥିଲେ ପାଇଲଟ୍, ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ

28/10/2019 at 8:54 PM

ଓ୍ବାସିଙ୍ଗଟନ୍‌୨୮|୧୦: ଦକ୍ଷିଣ-ପଶ୍ଚିମ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ(South west Airlines)ର ୨ ଜଣ ପାଇଲଟ୍‌ଙ୍କ ଘୃଣ୍ୟକାର୍ଯ୍ୟ ସଂପର୍କରେ ଜାଣିଲେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ। ଏୟାରଲାଇନ୍ସର ଜଣେ ମହିଳା ପାଇଲଟ୍‌ ନିଜ ଦୁଇଜଣ ସାଥୀ ପୁରୁଷ ପାଇଲଟ୍‌ଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ତାଙ୍କର ଦୁଇଜଣ ସାଥୀ ପାଇଲଟ୍‌ ବିମାନରେ ଥିବା ଶୌଚାଳୟ(Toilet)ରେ ଏକ ସ୍ପାଇ କ୍ୟାମେରା ଲଗାଇଥିଲେ। ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ଭରିବା ସମୟରେ ଓ୍ବିଣ୍ଡ୍‌ଶୀଲ୍ଡରେ ଲାଗିଥିବା ଆଇପ୍ୟାଡ୍‌ରେ ଲାଇଭ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂରେ ଭିଡିଓ ଦେଖୁଥିଲେ। ଅଭିଯୋଗ ପରେ ମାମଲା ଆରୋଜନା ରାଜ୍ୟ କୋର୍ଟରେ ଚାଲିଥିଲା। । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଏହାକୁ ଫେଡରାଲ କୋର୍ଟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଥିଲା।

ଅଭିଯୋଗକାରିଣୀ ପାଇଲଟ୍‌ ରେନୀ ଷ୍ଟିନକର କୋର୍ଟରେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କର ଦୁଇଜଣ ସାଥୀ ପାଇଲଟ୍‌ ବିମାନରେ ଥିବା ଶୌଚାଳୟରେ ହାଇଡ୍‌ କ୍ୟାମେରା ସେଟିଂ କରିଥିଲେ। ୨୦୧୭ ମସିହା ଫ୍ରେବୃଆରି ମାସରେ ପିଟ୍ଟସ୍‌ବୁର୍ଗରୁ ଫୋନିକ୍ସ(Pittsburgh to Phoenix) ଅଭିମୁଖେ ଉଡ଼ାଣ ଭରିଥିବା ବିମାନରେ ସବୁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଭିଡିଓ  ସେମାନେ ରେକର୍ଡିଂ  କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବିମାନରେ ଥିବା ଶୌଚାଳୟରେ କ୍ୟାମେରା ଲାଗିବା କଥା ଦକ୍ଷିଣପଶ୍ଚିମ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଖଣ୍ଡନ କରିଛି।

ରେନୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ କ୍ୟାପଟେନ୍‌ଙ୍କ ସିଟ୍‌ର ବାମ ପାଖରେ ଥିବା ଓ୍ବିଣ୍ଡ୍‌ଶୀଲ୍ଡରେ ଲାଗିଥିବା ଆଇପ୍ୟାଡ୍‌ରେ ବିମାନ ଶୌଚାଳୟରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ରେ ଦେଖୁଥିଲେ। ସାଉଥଓ୍ବେଷ୍ଟର ବୋଇଙ୍ଗ୍‌ 737-800 ବିମାନର ଶୌଚାଳୟରେ କ୍ୟାମେରା ଲାଗିଥିବା କଥା ପାଇଲଟ୍‌ ରୟାନ୍ ରସେଲ୍ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି। ପାଇଲଟ୍‌ ରେନୀ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଡେଭିଟ୍‌ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ଆରିଜୋନା ରାଜ୍ୟର ଏକ କୋର୍ଟ​‌ରେ ଏହି ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ।

   Related Posts