Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

କୋଭିଡ୍ ସେଣ୍ଟର ଭିତରେ ଆରାମରେ ବୁଲୁଛନ୍ତି ଘୁଷୁରିପଲ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପରେ ବଢିଲା ଚିନ୍ତା

19/07/2020 at 4:33 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୧୯।୦୭: ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଉଦ୍‌ବେଗଜନକ ଭାବେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ସ୍ପର୍ଶକାତର ତାଲିକାରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଚତୁର୍ଥରେ ରହିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ହୁ ହୁ ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଏକ ହସ୍ପିଟାଲରେ ବିଚଳିତ କରିବା ପରି ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ରାଜ୍ୟର କଲବୁରାଗି ଜିଲ୍ଲାର କୋଭିଡ୍-୧୯ ହସ୍ପିଟାଲ ଭିତରେ ଅନାୟାସରେ ଘୁଷୁରି ପଲ ବୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ଜି ନ୍ୟୁଜ୍‌ ଦ୍ଵାରା ଜାରି ଭିିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର କଥା ଏମିତି ଜଟିଳ  ସ୍ଥିତିରେ ଯେଉଁଠି କରୋନା ପରି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି, ସେହି ପରିସରରେ ୫୦ ଘୁଷୁରି ଆରାମରେ ବୁଲୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। କଲବୁରାଗି ଜିଲ୍ଲାର ଏହି କୋଭିଡ୍-୧୯ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପୁଣି ସଂକ୍ରମିତ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କାହାରି ହେଲେ ଘୁଷୁରି ଦଳ ପ୍ରତି ତିଳେ ହେଲେ ନିଘା ନାହିଁ। ଏହାର ଭିଡିଓ ଏବେ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି।

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟକର କଥା ହସ୍ପିଟାଲରେ ମାଳ ମାଳ ଘୁଷୁରି ବୁଲୁଛନ୍ତି ଏବଂ ତାରି ପାଖ ଦେଇ ଡାକ୍ତର ଏବଂ ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ଯିବା ଆସିବା କରୁଥିବା ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ପ୍ରକାରେ ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସ୍ଵଚ୍ଛତା ପ୍ରତି ଓ ରୋଗୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ନେଇ ଏମିତି ବେପରୁଆ ଏବଂ ଚରମ ଅବହେଳାର ଚିତ୍ର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଭିଡିଓରେ ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲର ସ୍ଥିତିକୁ ମଧ୍ୟ ଉଜାଗର କରିଛି କାରଣ ଗତ କିଛି ଦିନରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ସାଙ୍ଘାତିକ ଭାବେ ବଢି ଚାଲିଛି।

ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁଲାଇ ୧୮ରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ୪୫୩୭ ନୂତନ କୋଭିଡ୍-୧୯ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ମିଶାଇ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୫୯,୬୫୨ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଯଦି ସରକାରୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏମିତି ଚିକିତ୍ସା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଚାଲିବ ତେବେ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ଆଉ କେତେ ବଢିବ ତାହା କେହି କହି ପାରିବେ ନାହିଁ।

ସୌଜନ୍ୟ- ଜି ନ୍ୟୁଜ୍

   Related Posts