Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ସ୍ଵୀକାର କଲେନି କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ, ନିଜ ସ୍ତରରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ନେତାଙ୍କୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2021: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ବିଜୟରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍, ପନ୍ତଙ୍କ ଟିମ୍‌କୁ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଲେ କହ୍ନେୟା କୁମାର ଓ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ଵାଣୀ, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ସଦସ୍ୟତା
  • ||
  • ହରିୟାଣା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ଥାନା ସୁଂଦୁରିଆପଲି ଗାଁ ନିକଟ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଗଲେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୭୯ ମୃତ
  • ||

ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚାନେଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ଫିଜିକାଲ୍ ଆକ୍ଟିଭିଟି ଶିକ୍ଷା

27/08/2020 at 10:40 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୦୮ : ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଏକ ବଡ ପ୍ରୟୋଗ କରିଛନ୍ତି | କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ସାରା ଦେଶରେ ସ୍କୁଲ କଲେଜ ବନ୍ଦ ରହିଛି | ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ମାସ ହେଲା ସ୍କୁଲ କଲେଜ ବନ୍ଦ ରହିଛି | ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଅନଲାଇନରେ ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଶାରୀରିକ ଗତିବିଧି ମଧ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ | ଏଥିପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଶିକ୍ଷା ନିର୍ଦେଶାଳୟ ‘ସୁସ୍ଥ ଶରୀର, ସୁସ୍ଥ ମସ୍ତିସ୍କ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ଏକ ଖାସ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚାନେଲରେ ବୁଧବାର ଦିନ ନୂଆ ଭିଡିଓ ଅପଲୋଡ଼ କରାଯାଇଛି | ଭିଡିଓ ଆଧାରରେ ପିଲାମାନେ ଘରେ ରହି ଶାରୀରିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବେ | ଏହାର ପ୍ରଥମ ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ଭାଗ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଅପଲୋଡ଼ ହୋଇସାରିଛି | ଦୁଇ ଏପିସୋଡକୁ ଛାତ୍ର, ଶିକ୍ଷକ ଓ ଅଭିଭାବକ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି |

ୟୁଟ୍ୟୁବ ଚାନେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ପିଲାଙ୍କ ଫିଜିକାଲ ଆକ୍ଟିଭିଟି କରାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଲା ପିଲାଙ୍କ ଅବସାଦ ଦୂର କରି ସେମାନଙ୍କ ଶାରୀରିକ ବିକାଶ କରାଇବା | ଏହି ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ ଯୋଗ, ଧ୍ୟାନ, ଏରୋବିକ୍ସ, ଯୁମ୍ବା, ଡ୍ୟାନ୍ସ, ଆତ୍ମରକ୍ଷା ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ଫିଜିକାଲ ଆକ୍ଟିଭିଟି ଏବଂ ଖେଳକୁଦ ଶିକ୍ଷା ଦିଆଯିବ | ଶାରୀରିକ ସନ୍ତୁଳନ, ମାଂସପେଶୀର ମଜବୂତୀ, ହୃଦୟ ପ୍ରଣାଳୀ, ଓଜନ ଉଠାଇବା କ୍ଷମତା ଆଦି ସାମିଲ ରହିଛି | ପିଲାଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରାଇମେରୀ, ମିଡିଲ ଓ ସେକଣ୍ଡାରୀ ୩ ସ୍ଥରରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି | ପ୍ରାଇମେରୀ ଗ୍ରୁପ ପାଇଁ ୨୦-୨୫ ମିନିଟ, ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଗ୍ରୁପ ପାଇଁ ୩୦-୩୫ ମିନିଟ ଆକ୍ଟିଭିଟି କରାଯିବ | ଏଥିପାଇଁ ଯେଉଁସବୁ ସାମଗ୍ରୀ ଆବଶ୍ୟକ ତାହା ସହଜରେ ଘରେ ଉପଲବ୍ଧ ଥାଏ | ଘରେ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଅଳ୍ପ ଜାଗାରେ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ |

ଏହି ଗତିବିଧି ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲର ପ୍ରିନ୍ସିପାଲ ଏବଂ ପିଇଟି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପିଲାଙ୍କୁ ମାର୍ଗ ଦର୍ଶନ ଦିଆଯାଉଛି | ୟୁଟ୍ୟୁବ ଭିଡିଓ ଦେଖି ନିୟମିତ ରୂପେ ପିଲାଙ୍କୁ ଫିଜିକାଲ ଆକ୍ଟିଭିଟି ପାଇଁ ପ୍ରେରିତ କରି ପିଲାଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଉପାୟ କରାଯାଇଛି |

   Related Posts