Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ପୁରୀର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଗଜପତି ଓ ଯୁବରାଜଙ୍କୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଗୁଜବ

26/09/2019 at 9:45 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର – ପୁରୀର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଗଜପତି ବର୍ତ୍ତମାନର ଯୁବରାଜଙ୍କୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଏକ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାରିତ ହୋଇଛି । ଏକ ଫଟୋରେ ପୁରୀ ଗଜପତି ଦିବ୍ୟସିଂହ ଦେବ, ମହାରାଣୀ ଓ ଅନ୍ୟମାନେ ଥିବାବେଳେ ଏଥିରେ ପୁରୀର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଯୁବରାଜ ଲେଖାଯାଇ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ୍‌ କରାଯାଇଛି । ମାତ୍ର ଏହା ଏକ ଗୁଜବ ବୋଲି ପୁର ଶ୍ରୀ ନହର ପକ୍ଷରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି।
ଫଟୋଟି ୨୦୧୬ ମସିହାର । ପୁରୀ ଗଜପତି ଦିବ୍ୟସିଂହ ଦେବ ମାମୁଁଙ୍କ ଘର ନୀଳଗିରୀ ଯୁବରାଜଙ୍କର ନିର୍ବନ୍ଧ ଉତ୍ସବର ଫଟୋ । ୨୦୧୬ ମସିହା ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ନୀଳଗିରି ଯୁବରାଜ ଟିକାୟତ ଜନ୍ମଜୟ ମର୍ଦ୍ଦରାଜଙ୍କର ନିର୍ବନ୍ଧ ଉତ୍ସବ ହୋଇଥିଲା। ପୁରୀ ଗଜପତିଙ୍କର ମାମୁଁ ଘର ହୋଇଥିବାରୁ ଗଜପତି , ମହାରାଣୀଙ୍କ ସହ ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଢେଙ୍କାନାଳର ରାଜା କାମାକ୍ଷା ପ୍ରସାଦ ସିଂହଦେଓ ବି ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ଏହା ଗଜପତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ ଉତ୍ସବର ଫଟୋ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି । ନୀଳଗିରୀ ମହାରାଜ ଜୟନ୍ତ ଚନ୍ଦ୍ର ମର୍ଦ୍ଦରାଜ ବି ଏ ବିଷୟରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ।

ପୁରୀ ଗଜପତିଙ୍କର ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ନାହାନ୍ତି । ତେଣୁ ତାଙ୍କର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଜଗନ୍ନାଥ ପ୍ରେମୀ ଭକ୍ତ ଓ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଆଗ୍ରହ ଅଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଫଟୋଟି ଭାଇରାଲ୍‌ କରାଯାଇଛି । ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଇଚ୍ଛାରେ ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ଗଜପତିଙ୍କର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଚୟନ କରାଯିବବୋଲି ସ୍ୱୟଂ ଗଜପତି ଦିବ୍ୟ ସଂହ ଦେବ ପୂର୍ବରୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏହା କେତକ ଖଳ ପ୍ରକୃତିର ଲୋକଙ୍କ କାମ । ଅନେକ ଜଗନ୍ନାଥ ପ୍ରେମୀ ଏପରି ଗୁଜବକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିବା ସହ ଭାଇରାଲ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts