Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୬୬୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୨୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

Xiaomi ବିରୋଧରେ ପାଟେଣ୍ଟ ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗ: ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଗଲା Philips, ସାଓମି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ ଆମଦାନୀ ଉପରେ ଲାଗିପାରେ ରୋକ୍‌

1/12/2020 at 10:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୧/୧୨: ଚୀନ ମୋବାଇଲ୍‌ କମ୍ପାନୀ ସାଓମି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ର ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଚାହିଦା ଅଧିକ। ଏମଆଇ ଫୋନ୍‌ ଅଧିକ ବିକ୍ରି ହେଉଛି। କମ୍‌ ଦାମରେ ଦମଦାର ଫିଚ୍‌ର ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ସାଓମି, ଫିଲିପ୍ସ ପାଟେଣ୍ଟ ଚୋରି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ପାଟେଣ୍ଟ ଚୋରି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଫିଲିପ୍ସ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟର ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ପାଟେଣ୍ଟ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ସେହି ସବୁ ଫୋନ୍‌ ବିକ୍ରି ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ କୋର୍ଟରେ ଫିଲିପ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ମିଳିଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଫିଲିପ୍ସର ୟୁଏମଟିଏସ୍‌ ଏନହାନ୍ସମେଣ୍ଟ ସହ ଜଡ଼ିତ ପାଟେଣ୍ଟ ଚୋରି କରିଛି ସାଓମି। ତେବେ ସାଓମିର ଏଭଳି ସମସ୍ତ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ ଆମଦାନୀ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇବାକୁ ଫିଲିପ୍ସ ଦାବି କରିଛି। ପାଟେଣ୍ଟ ଉଲ୍ଲଂଘନ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍‌ର ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଆସେମ୍ବଲିଂ, ରପ୍ତାନୀ, ଥାର୍ଡ ପାର୍ଟି ମାଧ୍ୟମରେ ଅନଲାଇନ୍‌ ସେଲିଂ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଯାଉ ବୋଲି ଫିଲିପ୍ସ ପକ୍ଷରୁ କୋର୍ଟରେ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି।

ଯଦି ଭବିଷ୍ୟତରେ ସାଓମି ତାର କୌଣସି ହ୍ୟାଣ୍ଡସେଟ୍‌ରେ ୟୁନିଭର୍ସାଲ ମୋବାଇଲ୍‌ ଟେଲି କମ୍ୟୁନିକେସନ୍‌ ସର୍ଭିସ ବା ୟୁଟିଏମଏସ୍‌ ଏନହାନ୍ସମେଣ୍ଟ ଓ ଏଲଟିଇ ଟେକନୋଲୋଜି ବ୍ୟବହାର କରେ ତେବେ କମ୍ପାନୀ ପୁଣି ଥରେ କୋର୍ଟ ଯିବ ବୋଲି ଫିଲିପ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

   Related Posts