Wednesday, December 11, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ନିଜସ୍ୱ ଉଦ୍ୟମରେ ସରକାରୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁକୁ ନେଇ ଏକ ସୁନ୍ଦର ମନୋରମ ପାର୍କ ତିଆରି କଲେ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ

ବାଲିଗୁଡା ୦୨।୧୨ –  ଗ୍ରାମାଂଚଳର ରୋଗୀ ମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦେବା ସହ  ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଓ ସୁସ୍ଥ ପରିବେଶ ମଧ୍ୟ ଗଢି ତୋଳିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି ଜଣେ ଯୁବ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ । ନିଜ ଡ୍ୟୁଟି ପରେ ସମୟ ବାହାର କରି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି ଏକ ମିନି ପାର୍କ  ।

କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିଗୁଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁଡ୍ରା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର । ବଣ ପାହାଡ ଘେରା ତଥା ଦୁର୍ଗମ ଓ ମାଓ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଅଂଚଳରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏହି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରଟି । ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ ଭାବେ କାମ କରୁଥିବା ରାଜେଶ କୁମାର ସାହୁ । ଦିନଥିଲା ଏହି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଯୋଗୁଁ କେହି ଆସିବାକୁ ମୁହଁ ମୋଡୁଥିବା ବେଳେ ଏବେ ରୋଗୀ ନିଜେ ଆସୁଛନ୍ତି ।

ଏହା କେବଳ ସମ୍ଭବ ହୋଇଛି ରାଜେଶଙ୍କ ଯୋଗୁଁ । ରାଜେଶ ଏଠାକୁ ବଦଳି ହୋଇ ଆସିବାପରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁକୁ ନେଇ ଏକ ସୁନ୍ଦର ମନୋରମ ପାର୍କ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି । ନିଜ  କାମ କରିବା ପରେ ସମୟ ବାହାର କରି ନିଜ ସହଯୋଗୀଙ୍କ  ସହାୟତାରେ ଏକ ପାର୍କ ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି । ଯାହା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକୁ ଦ୍ବିଗୁଣିତ କରିଛି ।

ଦୁର୍ଗମ ଅଂଚଳରେ ରାଜେଶଙ୍କ ଏଭଳି ପ୍ରୟାସକୁ ଭରପୁର ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାବାସୀ। କେବଳ ସୁଡ୍ରା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ନୁହେଁ ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଗୁଡିକ ସହିତ ଜିଲ୍ଲା ସଦର ମହକୁମା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ସୁସ୍ଥ ଓ ସୁନ୍ଦର ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ । 

309 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର