Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ତେଲ ଦରରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ: ଦେଶରେ ୧୨୦ ପାର୍ କଲା ପେଟ୍ରୋଲ୍, ଡିଜେଲ୍ ବି ବଢିଲା

22/10/2021 at 10:22 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୧୦: ଲଗାତାର ତୃତୀୟ ଦିନ ପାଇଁ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଦର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପେଟ୍ରୋଲ ୧୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଡିଜେଲ ୧୧୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ରାଜସ୍ଥାନର ଶ୍ରୀଗଙ୍ଗନଗରରେ ପେଟ୍ରୋଲ ୧୧୯.୦୫ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୧୦୯.୮୮ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

ଆଜି, ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ, ଘରୋଇ ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ପାଇଁ ନୂତନ ରେଟ୍ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ପୁଣି ଥରେ ୩୫ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ଡିଜେଲ ମଧ୍ୟ ୩୫ପଇସା ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି । ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲିଟର ପିଛା ୧୦୬.୮୯ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୯୫.୬୨ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି ।

ମୁମ୍ବାଇରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ୧୧୨.୭୮ ପଇସାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବାବେଳେ ଡିଜେଲ ଲିଟର ପିଛା ୧୦୩.୬୩ ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ରାଜସ୍ଥାନର ଶ୍ରୀ ଗଙ୍ଗନଗରରେ କାହିଁକି ମୂଲ୍ୟ ସର୍ବାଧିକ ହୋଇଥିବାବେଳେ ରାଜସ୍ଥାନର ଅନ୍ୟ ସହରରେ ଏହି ହାର ବହୁତ କମ୍ ଅଟେ । ରାଜସ୍ଥାନ ଦେଶରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଉପରେ ସର୍ବାଧିକ ହାରରେ ଭାଟ୍ ଆଦାୟ କରୁଛି । ପରିବହନ ହେଉଛି ଶ୍ରୀଗଙ୍ଗନଗରରେ ସବୁଠାରୁ ମହଙ୍ଗା ପେଟ୍ରୋଲ ହେବାର କାରଣ, ପରିବହନ ମୂଲ୍ୟ ହେତୁ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ ବଢୁଛି ।

ବାସ୍ତବରେ, ହନୁମାନଗଡରେ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଡିପୋ ଥିଲା, ଯାହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୧ରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜୟପୁର, ଯୋଧପୁର, ଭାରତପୁରରୁ ପେଟ୍ରୋଲ ଅର୍ଡର କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଏହା ପରିବହନ ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିବ। ଏହି କାରଣରୁ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା ପ୍ରାୟ ୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ । ଏହି ଟଙ୍କା କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇନଥାଏ, ବରଂ ଏହା ଗ୍ରାହକଙ୍କଠାରୁ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଥାଏ ।

   Related Posts