Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

କ୍ରମାଗତ ୪ର୍ଥ ଦିନରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି, ୫ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢିପାରେ ଦର

10/06/2020 at 1:05 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦।୬: କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ଦିନ ପାଇଁ ଜୁନ୍ ୧୦ ତାରିଖରେ ଉଭୟ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଦର ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ବୁଧବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପେଟ୍ରୋଲର ମୂଲ୍ୟ ୪୦ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ଲିଟର ପିଛା ୭୩.୪୦ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି । ଏହାସହ ଡିଜେଲର ଦର ୪୫ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି । ସେହିପରି ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ୨.୧୪ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଡିଜେଲ ୪ ଦିନରେ ଲିଟର ପିଛା ୨.୨୩ ଟଙ୍କା ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି । ସାରା ଦେଶରେ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ସ୍ଥାନୀୟ ଟିକସ ଏବଂ ଭାଟ୍ ଯୋଗୁଁ ଏହି ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜ୍ୟରେ ଭିନ୍ନ ହେବ ।

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଏଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଜୁନ୍ ୧୦ ରେ ଲିଟର ପ୍ରତି ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ଦିଲ୍ଲୀରେ ୭୩.୪, କୋଲକତାରେ ୭୫.୩୬, ମୁମ୍ବାଇରେ ୮୦.୪୨, ଚେନ୍ନାଇରେ ୭୭.୪୩ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ସେହିପରି ଲିଟର ପ୍ରତି ଡିଜେଲ ଦର ଦିଲ୍ଲୀରେ ୭୧.୬୨, କୋଲକତାରେ ୬୭.୬୩, ମୁମ୍ବାଇରେ ୭୦.୩୨, ଚେନ୍ନାଇରେ ୭୦.୧୩ ଟଙ୍କା ରହିଛି ।

କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ, ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲରେ ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ ବିକ୍ରୟ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଲିଟର ପିଛା ୪-୫ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛି । ବିଶ୍ବ ମୂଲ୍ୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଅଭାବକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଲଗାତାର ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ୪୦-୫୦ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ତୈଳ ମାର୍କେଟିଂ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ମୂଲ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ପ୍ରତିଦିନ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଦର ସ୍ଥିର କରନ୍ତି । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଏଲ୍, ଭରତ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳ୬ଟାରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଦର ସଂଶୋଧନ କରନ୍ତି ।

SMS ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କ ସହରରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ଦର ଜାଣନ୍ତୁ…

ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସହରର ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ SMS ମାଧ୍ୟମରେ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଏଲ୍ (ଆଇଓସି) ଗ୍ରାହକମାନେ ୯୨୨୪୯୯୨୨୪୯ ନମ୍ବରକୁ RSP <ଡିଲର କୋଡ୍>  ଲେଖି ପଠାଇ ପାରିବେ ଏବଂ HPCL ଗ୍ରାହକ ୯୨୨୨୨୦୧୧୨୨ ନମ୍ବରକୁ HPPRICE <ଡିଲର କୋଡ୍> ଲେଖି ପଠାଇ ପାରିବେ । BPCL ଗ୍ରାହକମାନେ ୯୨୨୩୧୧୨୨୨୨ ନମ୍ବରକୁ RSP <ଡିଲର କୋଡ୍> ଲେଖି ପଠାଇ ପାରିବେ ।

   Related Posts