Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ମହାନ ଅଭିନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମହା ଅଭିଯୋଗ ! ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ହ୍ୱାଟ୍ସ ଆପ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ କ୍ୟାନସେଲ କରିବାକୁ ଦାବି, ଆବେଦନପତ୍ରରେ ଦସ୍ତଖତ କରିଛନ୍ତି ୧୩୦୦ ୟୁଜର

28/04/2020 at 3:00 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୮/୦୪ : ମହାମାରୀ କରୋନାକୁ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ନାନା ପ୍ରଶ୍ନ ଉଙ୍କି ମାରୁଛି | କିନ୍ତୁ ଏହାର ସବୁଠାରୁ ବଡ ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ହେଲା କରୋନାକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ହେଉଥିବା ଗୁଜବ | ହ୍ୱାଟ୍ସ ଆପରେ ପ୍ରତିଦିନ ଏହିଭଳି ଅନେକ ସୂଚନା ପ୍ରଚାର ହେଉଛି ଯାହା ଗୁଜବ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି ଏବଂ  ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଆତଙ୍କ ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି | କରୋନା ମହାମାରୀ ଦେଖାଦେବା ପରଠାରୁ ଏହି ସମସ୍ୟା ବଢି ବଢି ଚାଲିଛି | ତେବେ ସମସ୍ୟା ଅଧିକ ଗମ୍ଭୀର ସେତେବେଳେ ହେଉଛି ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ଲୋକପ୍ରିୟ ବ୍ୟକ୍ତି କିମ୍ବା ସେଲିବ୍ରିଟି ନିଜ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ ଏପରି କିଛି ଗୁଜବ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି | କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କଳାକାର  ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ଯୋଡି ଏହି ନୂଆ ବିବାଦ | କରୋନା ସମ୍ପର୍କିତ ଗୁଜବରେ ଅଜାଣତରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଜଡିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ଏପରିକି ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ହ୍ୱାଟ୍ସ ଆପ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ କୁ ରଦ୍ଦ ବା ନାକଚ କରିଦେବାକୁ ଦାବି ମଧ୍ୟ ବଢିଲାଣି ।

କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ନେଇ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାର ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି | ଏହି ଗୁଜବ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଜରିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି | ତେବେ ସମସ୍ତ ନାଗରିକଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ମହାମାରୀକୁ ନେଇ କୌଣସି ଭୁଲ ଖବର ପ୍ରଚାର ନ କରି ସଠିକ ଖବର ପ୍ରଚାର କରିବା ଉଚିତ | ସଠିକ ଭେରିଫିକେସନ ପରେ ପବ୍ଲିକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ସଠିକ ଖବର ପ୍ରଚାର କରିବା ସମସ୍ତ ନାଗରିକଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ | ଯଦି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଆପଣଙ୍କର ଅଧିକ ଫ୍ୟାନ ଫଲୋୟର୍ସ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ହେଲା ଆପଣ ସର୍ବଦା ସଠିକ ଖବର ପ୍ରଦାନ କରିବେ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ବେଦନଶୀଳତାକୁ ତତା ମାନବୀୟ ଦାୟିତ୍ୱକୁ  ଦର୍ଶାଇଥାଏ |

ଏମିତି ବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପ୍ରିୟ କଳାକାର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଭୁଲ ଖବର ବା ଗୁଜବ ସୃଷ୍ଟିର ଅଭିଯୋଗରେ ପଡିଯାଇଛନ୍ତି | ମହାନ ଅଭିନେତା ଏକ ମହାଅଭିଯୋଗର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ତାଙ୍କ ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍‌ ଆକାଉଣ୍ଟ ସିଜ୍‌ କରିବାକୁ ଏକ ଆବେଦନପତ୍ର ଦାଖଲ ହୋଇଛି | ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସହ ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଳ୍ପପତି ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ହ୍ୱାଟ୍ସ ଆପ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ମଧ୍ୟ  କ୍ୟାନସେଲ କରିବାକୁ ଆବେଦନ  କରିଚନ୍ତି କିଛି ଆବେଦନକାରୀ |ସେହି ଆବେଦନପତ୍ରରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୩୦୦ ଜଣ ଦସ୍ତଖତ କରିସାରିଛନ୍ତି | କରୋନା ଭାଇରସ ସମସ୍ତଙ୍କର ଆତଙ୍କ ଓ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିଥିବାବେଳେ ଗୁଜବ ଆହୁରି ସାଙ୍ଘାତିକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି | ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ଉପରେ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରର ପ୍ରଭାବ, କରୋନା କିପରି ମଇଳା ଉପରେ ଅଧିକ ସମୟ ରହିଥାଏ ଏବଂ ବାଦୁଡ଼ି ଓ କରୋନା ଉପରେ ଥଟ୍ଟା କରି ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି |

ଅମିତାଭଙ୍କ ଟ୍ୱିଟକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଭୁଲ ଖବର ପୋଷ୍ଟ କରୁଥିବା ଯୋଗୁଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ତାଙ୍କୁ ତାଗିଦ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ | ଏହାପରେ ସେ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସିନିୟର ବଚ୍ଚନ ଡିଲିଟ କରି ଦେଇଥିଲେ | ଯେହେତୁ ବଡ ବଡ କଳାକାର ଓ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ଫ୍ୟାନ ଫଲୋୟର୍ସ ଅଧିକ ଥାଆନ୍ତି, ଲୋକଙ୍କ ନଜର ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ରହିଥାଏ ।  ସେମାନେ କଣ କହୁଛନ୍ତି, କଣ କରୁଛନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ଏହି ସେଲିବ୍ରିଟିମାନଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ସଚେତନ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ଭୁଲ ଖବର ପୋଷ୍ଟ କରିବା ଅନୁଚିତ |

   Related Posts