Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ମାସର ପାର୍ବଣ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌, ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ରହିବେ ଏତିକି ଲୋକ, ହବିଷ୍ୟାଳୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ମନା
  • ||
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

ଲଟେରୀରେ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜିତି ନିଜ ପାଇଁ ଟଙ୍କାଟିଏ ବି ଖର୍ଚ୍ଚ କଲେନି: ଖୋଜି ଖୋଜି ଅଜଣା, ଅଭାବୀଙ୍କୁ କଲେ ସାହାଯ୍ୟ

29/09/2021 at 4:50 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯/୦୯ : ଯଦି ଜଣେ ଲଟେରୀରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜିତେ ତାହେଲେ ନିଶ୍ଚୟ ଖୁସିରେ ଝୁମି ଉଠିବ ଯେ ବିନା ପରିଶ୍ରମରେ ସେ ଏତେ ଟଙ୍କା ଜିତିଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପିଟର ଚାର୍ଲଟନଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ଏହିଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ସେ ୫ କୋଟିର ଲଟେରୀ ଜିତିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏତେ ଟଙ୍କା ଜିତିବା ପରେ ବି ସେ ନିଜ ପାଇଁ ଟଙ୍କାଟିଏ ବି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିନାହାନ୍ତି।

ଆପଣ ଭାବୁଥିବେ ପିଟର ଯଦି ଏତେ ଟଙ୍କା ନିଜେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିନାହାନ୍ତି ତାହେଲେ କଲେ କଣ ? ଜବାବ ଜାଣି ଆପଣ ବି ପିଟରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ। ଲଟେରୀରେ ଜିତିଥିବା ସମସ୍ତ ଟଙ୍କା ସେ ଅଭାବୀ ବନ୍ଧୁ, ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତି ଓ କୋଭିଡ ଯୋଗୁଁ ଆର୍ଥିକ ଅନଟନ ଦେଇ ଗତି କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ବାଣ୍ଟି ଦେଇଛନ୍ତି। ନିଜ କାହାଣୀ ସେ ଲୋକଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

ପିଟର ଚାର୍ଲଟନ ଟେଟ୍ସଲଟେରୀ ଜରିଆରେ ୫ ଲକ୍ଷ ପାଉଣ୍ଡ ଅର୍ଥାତ ପ୍ରାୟ ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଲଟେରୀ ଜିତିଥିଲେ। ତେବେ ଜିତିଥିବା ରାଶି ସେ ନିଜ ପାଖରେ ରଖିବା ଠିକ ବୋଲି ଭାବିନଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ସେ ସବୁତକ ରାଶି ସମାଜର ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ବାଣ୍ଟିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ ଯେଉଁମାନେ ଆବଶ୍ୟକ ଅଛି ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ଆର୍ଥିକ ଦୁର୍ବଳ। ସେ ଏହି ରାଶିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ସେଥିପାଇଁ ସେ ଏହି ଉପାୟ ଖୋଜିଥିଲେ ଯେପରି ଟଙ୍କାର ସଦୁପଯୋଗ ହୋଇପାରିବ। ସେ ନିଜ ମାମୁଁଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ୩ଟି ଲଟେରୀ ଟିକେଟ କିଣିଥିଲେ। କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

The Sun ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପିଟର ଚାର୍ଲଟନ 7News YouTube Channel ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ନିଜ ମାମୁଁଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲପାଉଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ କିଣିଥିବା ଲଟେରୀ ଜିତିବା ପରେ ସେ ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେ ଏକ ସୁନା ଖଣି ଉପରେ ବସିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥିଲେ ଶୀଘ୍ର ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା। ସେ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଓ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସ୍ଫର କଲେ। ଆର୍ଥିକ ରୂପେ ଦୁର୍ବଳ ଥିବା ଲୋକ ଓ ଅଭାବୀଙ୍କୁ ଜିତିଥିବା ଟଙ୍କା ପଠାଇବାକୁ ମେସେଜ ପଠାଇଲେ। ପ୍ରଥମେ ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ଫେକ ଭାବିଥିଲେ। ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଡିଟେଲ ପାଇବା ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ମୁସ୍କିଲ ହୋଇଥିଲା ସେ ଲୋକଙ୍କ କିଣାକିଣି ପାଇଁ ନିଜେ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ। ପିଜ୍ଜା, ରେସ୍ତୋରାଁରେ ବି ସେ ଅଭାବୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ସେ ଆନନ୍ଦିତ ଅନୁଭବ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts