Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ: ବୋବା କହିଲେ ବୋବଉଛି – ପକ୍ଷୀ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ପାଳିତ ଗଞ୍ଜା, ମାନୁଛି ମାଲିକ ବୋଲ

17/01/2020 at 3:44 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୭।୦୧ – ବେ।ବା କହିଲେ ବେ।ବଉଛି । ଆ ମେ। ହାତରେ ବସ୍ କହିଲେ ଖପ୍ କି ଡ଼େଇଁ କି ବସୁଛି । ଏ ହେଉଛି ଗେ।ଟିଏ କୁକୁଡ଼ା ଗଞ୍ଜାର କାହାଣୀ । ଦୁଇ ବର୍ଷର ଗଞ୍ଜା ଆଉ ତାର ହାବଭାବ ଠିକ୍ ମଣିଷଟେ ଭଳି ଲାଗୁଛି । କେବଳ ସିଏ ନୁହେଁ ତା ସହିତ ଅଛନ୍ତି ଆହୁରି କିଛି ବିଶେଷ ତାଲିମ ପାଇଥିବା କିଛି ପକ୍ଷୀ । ଏଭଳି ମଣିଷ ଓ ପକ୍ଷୀ ଭିତରେ ଥିବା କାହାଣୀଟି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଭୁବନେଶ୍ବର ଜିଜିପି କଲୋନୀରୁ ।

ପକ୍ଷୀ ଓ ମଣିଷ ଭିତରେ ପ୍ରେମ ଥିଲା ଓ ରହିଛି । ଆଜି ସେହିଭଳି ଏକ କାହାଣୀ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଭୁବନେଶ୍ବର ଜିଜିପି କଲେ।ନୀରୁ । କି ଭଳିଆ ସମ୍ପର୍କ । ୫ ବର୍ଷ ହେଲା ଏମିତି ସ୍ନେହ ପ୍ରେମ ୟାଙ୍କ ଭିତରେ ଅଛି । ସତେ ଯେମିତି ବାପା ସହିତ ଛୁଆ ମାନେ ଗେଲ ହେଉଛନ୍ତି ।

ୟେ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଦୀପ ପଲେଇ । ତାଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ବସିଛନ୍ତି ରଘୁ, ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି, ରାମୁ, ବଳିଆ. ଶୀଟୁ ଓ ରାନି । ଧଳା ଗଞ୍ଜା ହେଉଛି ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି । ପ୍ରଦୀପ ଏହାକୁ ବେ।ବା କହିଲେ ବେ।ବାଇଥାଏ । ଯେତେଥେର କହିବେ ସେତେଥର ବେ।ବାଏ । ଚାରେ।ଟି ବ୍ରୟଲର ଚିଆଁକୁ କିଣି ଘରକୁ ଆଣିଥିଲେ ।

ସେଥିରୁ କେବଳ ବଞ୍ଚିଥିଲା ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି । ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଖାଲି ବିଶ୍ବସ୍ତ ନୁହଁ ବେ।ଲକରା ବି । ଏବେ ଦେଖନ୍ତୁ ଲାଲ ଗଞ୍ଜା ରଘୁକୁ । ମା କୁକୁଡ଼ା ପାଖରୁ କାଉ ଝାମ୍ପି ନେଉଥିବା ବେଳେ ଉପରୁ ବଳ ଖଟେଇ ତଳକୁ ଡ଼ିଆଁ ମାରିଥିଲା ଚିଆଁ ରଘୁ । ରାସ୍ତାରୁ ଲହୁଲହୁଣା ଭାବେ ରଘୁକୁ ପାଇଥିଲେ ପ୍ରଦୀପ । ସେହି ଦିନଠୁ ସେ ବି ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ଫ୍ୟାମିଲିର ମେମ୍ବର ପାଲଟିସାରିଛି । ଉଠ୍ କହିଲେ ଉଠୁଛି ବସ୍ କହିଲେ ବସୁଛି ରଘୁ । ବିଲେଇ ଓ କୁକୁରଙ୍କ କଥା ଦେଖିଥିଲୁ କିନ୍ତୁ ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ଓ ରଘୁ ଭଳି କୁକୁଡ଼ାଙ୍କ ବ୍ୟବହାର ମଣିଷଠୁ କିଛି ନୁହେଁ ଭଳି ଜଣାପଡ଼ୁଛି ।

​ ୱେଲକମ୍ ମୁଭିରେ ଦେଖିଥିଲେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ମୁଂଡ଼ ଉପରେ ବସିଥିଲେ ତିନି ପାରା । କିନ୍ତୁ ଏଠି ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ପେ।ଷା ପାରା ମାନେ କେମିତି ତାଙ୍କ ମୁଂଡ଼ ହାତ ରେ ବସିଛନ୍ତି । ଏମାନେ ହେଲେ ରାମୁ, ବଳିଆ, ଶୀଟୁ ଓ ରାନି । ଏମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳୁ ଟ୍ରେନିଙ୍ଗ ଦିଅନ୍ତି ପ୍ରଦୀପ । ଭୁବନେଶ୍ବର ବାହରକୁ ଗଲେ ନେଇକି ଯାଆନ୍ତି ସମସ୍ତଙ୍କୁ । ଏମାନେ ବି ଦଂଡ଼େ ନଦେଖିଲେ ପାଗଳ ଏ ପକ୍ଷୀ ମାନେ । ଛେ।ଟ ଛୁଆରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ଯତ୍ନର ସହ ପାଳନ କରିବା ସହ ଧ୍ୟାନ ନିଅନ୍ତି । ପ୍ରଦୀପଙ୍କ ନିଜର  ବ୍ୟବସାୟ ଅଛି । ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ଭାଳିବା ସହିତ ସେ ଏମାନଙ୍କ କଥା ବି ଭଲ ଭାବେ ବୁଝନ୍ତି ।

   Related Posts