Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • IPL 2021: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ବିଜୟରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍, ପନ୍ତଙ୍କ ଟିମ୍‌କୁ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଲେ କହ୍ନେୟା କୁମାର ଓ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ଵାଣୀ, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ସଦସ୍ୟତା
  • ||
  • ହରିୟାଣା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ଥାନା ସୁଂଦୁରିଆପଲି ଗାଁ ନିକଟ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଗଲେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୭୯ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ପୋଷା କୁକୁର ଏତେ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ! ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡାରେ ବି ଦୁଇ ମାସ ଧରି ମାଲିକଙ୍କ ଅପେକ୍ଷାରେ ସମୁଦ୍ରକୁ ଚାହିଁ ରହିଥିବା ଚେରନିଶ୍‌ର କାହାଣୀ ହୃଦୟକୁ ଛୁଇଁବ…

7/05/2020 at 7:17 PM

ମସ୍କୋ, ୦୭|୦୫: କୁକୁରକୁ ସବୁଠାରୁ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ପ୍ରାଣୀ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ଅନେକ ସମୟରେ ପୋଷା କୁକୁର ନିଜ ମାଲିକର ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇଥିବା ନେଉ ଅନେକ ଉଦାହରଣ ରହିଛି । ଋଷିଆର ମାଗାଡାନରେ ଏପରି ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏକ ପୋଷା କୁକୁର ବରଫବୃତ ଅଞ୍ଚଳରେ ନିଜ ମାଲିକର ଫେରିବା ବାଟକୁ ଚାହିଁ ୨ ମାସ କାଳ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲା।

କୁକୁରଟିର ମାଲିକ ଏକ ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ପହଁଚିବା ପରେ କୁକୁରଟିକୁ ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । କୁକୁରଟି ଏକା ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏପରିକି ସେ ତାହାର ମାଲିକକୁ ଶେଷଥର ପାଇଁ ଦେଖିଥିବା ସ୍ଥାନରେ ସେମିତି ରହିଥିଲା । ତେବେ ୨ ମାସ ପରେ ଜଣେ ଚିଡିଆଖାନା କର୍ମଚାରୀ ତାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ସେ କୁକୁରଟିକୁ ଧରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ କୁକୁରଟି  ଧରା ଦେଇନଥିଲା । ପରେ ସେ କୁକୁରଟିକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥିଲେ । ସେ ଏହି ବ୍ଲାକ୍ ଋଷିଆନ୍ ଟେରିଅର୍ ବ୍ରିଡର କୁକୁରଟିକୁ ହାଚିକୋ ନାମ ଦେଇଥିଲେ । କାରଣ ହାଚିକୋନାମକ ଏକ କୁକୁର ଜାପାନରେ ତା ମାଲିକର ଫେରିବା ବାଟକୁ ୯ ବର୍ଷ ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରିବା ପରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲା ।

ମାଗାଡାନରେ ଫସିଥିବା କୁକୁରଟି ୨ ମାସ ଧରି ମାଲିକକୁ  ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଚିଡିଆଖାନା କର୍ମଚାରୀଜଣଙ୍କ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସହ ମିଶି କୁକୁରଟିକୁ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ୍ କରି ଧରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ତାକୁ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ସେ ଏବେ ସୁସ୍ଥ ଅଛି । ତାହାର ନୂଆ ନାଁ ମଧ୍ୟ ଚେରନିଶ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ତାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ସେହି ଚିଡିଆଖାନା କର୍ମଚାରୀଜଣଙ୍କ ଏବେ କୁକୁରଟିର ନୂଆ ମାଲିକ ।

   Related Posts