Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମିଳିଲାନି ଅମ୍ଳଜାନ, ଜୀବନ ହାରିଲେ ୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଜୟପୁର ସବ୍ ଜେଲରେ ରେଡ୍, ଏସ୍‌ପି ଓ ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ହେଲାଣି କରୋନା ସ୍ଥିତି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ୩୬୬୪ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାୟପୁର ହସ୍ପିଟାଲ ICUରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ: ୫ ମୃତ, କୋଭିଡ ରୋଗୀଙ୍କ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ସୋର : ଭାଇ ପୋଛିଦେଲା ଭଉଣୀ ମଥାର ସିନ୍ଦୁର, ଶାଳକର ଠେଙ୍ଗାମାଡ଼ରେ ଭିଣୋଇ ମୃତ
  • ||

ନାଗସାପ ସହ ବିଲେଇର ଲଢେଇ

10/08/2018 at 11:54 AM

କଟକ ଜିଲ୍ଲା ବାଂକି ଅଂଚଳରେ ବିଲେଇର ଭୁରି ଭୁରି ପ୍ରଶଂସା
ବାଙ୍କି ୧୦|୮-ନାଗସାପ ସହ ବିଲେଇର ଲଢେଇ । ନାଗ ଚୋଟରେ ହାରିଯାଇ ମରିଯାଇଛି ସିନା ହେଲେ ମାଲିକର ଘର ଭିତରକୁ ପଶିବାକୁ ଦେଇନି ବିଲେଇ । ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କଟକ ଜିଲ୍ଲା ବାଙ୍କି ଅଞ୍ଚଳରେ ।
ଘରେ ପଶିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି ବିରାଟ ନାଗସାପ । ହେଲେ ବାଟ ଅଟକାଇଛି ଛୁଆ ବିଲେଇ । ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଛକାପଞ୍ଝା ଲାଗିଛି । ହେଲେ ବାଟ ଛାଡିନି ବିଲେଇ । ଯଥାସାଧ୍ୟ ନାଗକୁ ଅଟକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି । ହେଲେ ଛଅ ଫୁଟିଆ ନାଗର ଦଂଶନ ଆଗରେ ହାର ମାନିଛି ବିଲେଇ ଛୁଆଟି । ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ବାଟ ଅଟକାଇବାରୁ ରାଗିଯାଇ ନାଗ ସାପଟି ବିଲେଇକୁ ଚୋଟ ମାରିଛି । ଯେଉଁଥିରେ ବିଲେଇ ଛୁଆର ପ୍ରାଣ ଯାଇଛି । ଚୋଟ ମାରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ନାଗ ସାପ ମୃତ ବିଲେଇ ପାଖରେ ଫଣା ଟେକି ଜଗି ରହିଥିଲା । ଘଟଣା ସଂର୍ପକରେ ପରିବାର ଲୋକ ଜାଣିବା ପରେ ସ୍ନେକ ହେଲପ ଲାଇନ ସଦ୍ୟଙ୍କୁ ଡ଼ାକିଥିଲେ । ସ୍ନେକ ହେଲପ ଲାଇନ ସଦସ୍ୟ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚି ନାଗ ସାପଟିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । କଟକ ଜିଲ୍ଲା ବାଙ୍କୀ ଅଂଚଳରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏପରି ଦୃଶ୍ୟ । ବିଜୟ ନନ୍ଦଙ୍କ ଘରେ ଏକ ନାଗସାପ ପଶିଯାଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ଦେଖିଥିଲା ବିଜୟଙ୍କ ଘରେ ରହୁଥିବା ପୋଷା ବିଲେଇ ଏବଂ ତାର ଛୁଆ । ତେବେ ଘର ଭିତରକୁ ଯିବାପାଇଁ ଦେଇ ନଥିଲା ବିଲେଇ ଛୁଆ । ମାଲିକଙ୍କ ପାଇଁ ଶେଷ ନିଶ୍ବାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଢ଼ିଥିଲା । ଏବେ ବର୍ଷା ଦିନରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସାପ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଏଥିପ୍ରତି ଲୋକେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts