Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ଚିନ୍ତା : ପିଆଜ କିଲୋ ୧୦୦ ଟଙ୍କା !
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଝାଡୁମାରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତ ସମ୍ମାନୀତ
  • ||
  • ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ସନ୍ଧବ ଲୁଣ ମିଶାଇ ସେବନ କଲେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ଓଜନ
  • ||
  • ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚାକିରୀ: ବିସ୍କୁଟ୍ ଚାଖିବାକୁ ମିଳିବ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା
  • ||
  • ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳିବ
  • ||
  • ପୂଜା ପାଇଁ କଟକ ସହରରେ ମୁତୟନ ହେବେ ୩୦ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ପଡିଆବାହଲରେ ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ଓ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ
  • ||
  • ସଞ୍ଜୁ ବାବାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ଖବର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣରେ ଭିଡିଓ ଜାରି କଲା ଭାରତୀୟ ନୌସେନା
  • ||

ସରକାର ନୁହନ୍ତି, ଲୋକେ ସଚେତନ: ଶନିବାର ଖୋଲାଥିଲା ଦୋକାନ ବଜାର,ରବିବାର ସମସ୍ତେ ଘରେ

22/03/2020 at 12:05 PM

ଭୋପାଲ ୨୨।୩:  ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ରାଜନୈତିକ ଉଠାପକାରେ ନୂଆ ସଂକଟ ସୃଷ୍ଚି କରିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ। ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ରବିବାର ଅନୁନ୍ୟ ଦିନଟିଏ ଲୋକେ ‘ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ’ ପାଳନ କରନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଯହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣଭାବେ ଜନତାଙ୍କର, ଜନତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଓ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ପାଳିତ ହେଉ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ରାଜଧାନୀ ଭୋପାଲ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଦିନର ଗୋଟିଏ ଦିନ ଆଗରୁ କର୍ଫ୍ୟୁପାଳନ କରିଥିବା ବେଳେ ରବିବାର ଲୋକେ ଦିନ ତମାମ ଘରେ ନିଜକୁ ବନ୍ଦୀ କରିଛନ୍ତି।

ଶନିବାର ଦିନ ତମାମ ଭୋପାଲ ସହର ଖୋଲାଥିଲା। ଦୋକାନ, ବଜାର, ଅଫିସ ସବୁ ସ୍ୱଭାବିକ ଥିଲେ ବି ଜଣେ ବି ଲୋକକୁ ରାସ୍ତାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନଥିଲା। ରାତିରେ ବି ହାଟ ବଜାର ହାଲତ ସମାନ ଥିଲା। ରବିବାର ସକାଳ ୭ଟାରୁ ଲୋକେ କର୍ଫ୍ୟୁପାଳନ କରୁଥିବା ବେଳେ ରାତି ୯ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘରେ ରହିବେ। ତେବେ ରାଜଧାନୀରେ ଅତ୍ୟାବସକୀୟ ସେବା ସଜାଗ ରଖାଯାଇଛି। ଖୀର ଦୋକାନ ଦିନତମାମ ଖୋଲା ରହିବ। ତେବେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରି ନଥିଲେ ଲୋକଙ୍କୁ ଘରୁ ପଦାକୁ ନ ବାହାରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ନିବେଦନ କରାଯାଇଛି।

ଲୋକେ ଘରେ ରହି ଜନତା କର୍ଫ୍ୟୁ ପାଳନ କରୁଥିବା ବେଳୋ ଲୋ ଫ୍ଲୋର ବସ୍, ମିନିବସ୍ ସମେତ ଓଲା, ଉବେର ଓ ଅଟୋ ରିକ୍ସା ଚଳାଚଳ ଭନ୍ଦ ରହିଛି। ସେହିପରି ଆଇଏସବିଟି, ନାଦରା, ହଲାଲପୁର ଓ ପୁତଲୀଘର ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ବସ୍ ଚଳାଚଳ କରୁନାହିଁ। ସେହିପରି ଦୋକାନ ବଜାର ହାଲଚାଲରୁ ନ୍ୟୁ ମାର୍କେଟ୍, ୧୦ନମ୍ବର, ଚୌକ ବଜାର, ବୈରାଗଡ କରୋନ୍ଦ ସହିତ ନୂଆ ଓ ପୁରୁଣା ସହରର ସମସ୍ତ ଦୋକାନ ବଜାର ବନ୍ଦ ରହିବ। ତେବେ ଏହି ସବୁ ଦୋକାନ ବଜାର ମଙ୍ଗଳବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋଲି ନ୍ୟୁ ମାର୍କେଟ ବ୍ୟବସାୟୀ ମହାସଂଘର ସଭାପତି ସତୀଶ ଗଙ୍ଗରାଡେ କହିଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟରେ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବେ ସରକାରଙ୍କ ପତନ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ କରୋନାଜନିତ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ଲାଗି ରାଜଧାନୀରେ ପ୍ରଶାସନ ସହ ଅଣ୍ଟା   ଭିଡିଛନ୍ତିଲୋକେ। କେବଳ ରାଜଧାନୀ ନୁହେଁ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ସମାନ ପରିସ୍ଥିତି । ହେଲେ ଲୋକେ ନିଜ ଆଡୁ ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲାରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି ଯାହା ଏବେ ବେଶ ଗ୍ରହଣୀୟ ଲାଗୁଛି।  

   Related Posts