Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲୋକସଭାରେ ପାରିତ ହେଲା କୃଷି ଆଇନ ଉଚ୍ଛେଦ ବିଲ୍‌
  • ||
  • କୃଷକଙ୍କୁ ଦଳି ମାରିଲେ ୭ ଦନ୍ତା, ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ କରିଦେଲେ ଶରୀର
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ୨୩୬ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୯କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୮୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ : ବିଭିନ୍ନ ଭାଷାକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଜ୍ୟଭାଷା ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ ଦାବି
  • ||
  • ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ : ବିଭିନ୍ନ ଭାଷାକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ରାଜ୍ୟଭାଷା ମାନ୍ୟତା ପ୍ରଦାନ ଦାବି
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନଷ୍ଟେବଳ, ଜବତ ହେଲାଣି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନଷ୍ଟେବଳ, ଜବତ ହେଲାଣି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ନେଇ AIIMS ମୁଖ୍ୟ ଗୁଲେରିଆ ଦେଲେ ଚେତାବନୀ, କହିଲେ ନୂଆ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଭାକସିନକୁ ଦେଇପାରେ ଚକମା
  • ||

ରିଅଲ୍‌ ସିଂଘମ୍‌- ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପୋଲିସ କମିଶନର ଭିସି ସଜ୍ଜନାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସାର ସୁଅ

6/12/2019 at 10:43 PM

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୦୬।୧୨ – ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପୋଲିସ କମିଶନର ଭିସି ସଜ୍ଜନାରଙ୍କ ସାହାସିକତାକୁ ନେଇ ଏବେ ଚାରିଆଡେ ଚର୍ଚ୍ଚା । ସାରା ଦେଶବାସୀ ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ରିଅଲ ହିରୋ ପାଲଟି ଯାଇଛନ୍ତି । ତେବେ  ଆସନ୍ତୁ ନଜର ପକାଇବା ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟର ସ୍ପେସିଆଲିଷ୍ଟି ଆଇପିଏସ୍‌ ଭିସି ସଜ୍ଜନରଙ୍କ ଅନ୍ୟ କେତେକ ସଫଳତା ଉପରେ  ।

ରିଅଲସିଂଘମ, ଆତଙ୍କୀ ମାଓବାଦୀଙ୍କପାଇଁ ଆତଙ୍କ, ଆନ୍ଧ୍ର ପୋଲିସର ଏକକାଉଣ୍ଟର ସ୍ପେସିଆଲିଷ୍ଟି । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ୧୯୯୬ବ୍ୟାଚ ଆଇପିଏସ ତଥା ବର୍ତ୍ତମାନର ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପୋଲିସ କମିଶନର ଭିସି ସଜ୍ଜନାର । ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଗଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଏବଂ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟରର କରି ରାତାରାତି ସାରା ଦେଶବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ରିଅଲ ହିରୋ ପାଲଟି ଯାଇଛନ୍ତି ଏହି ଆଇପିଏସ ଅଫିସର । ଚାରିଆଡୁ ଭୁରିଭୁରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଣ୍ଟିଛି ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପୋଲିସ ।

  ପୋଲିସ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ପ୍ରଗାଢ ଆସ୍ଥା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ । ମହିଳା ମାନେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହାତରେ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିବା ସହ  ଫୁଲ ବର୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ଆଉ ସବୁ ପ୍ରଶଂସାର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଛନ୍ତି ଭିସି ସଜ୍ଜନାର । ୨୦୦୮ରେ ୱାରଙ୍ଗଲ ଏନକାଉଣ୍ଟର ମଧ୍ୟ ସେତେବେଳେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲା। ୨ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ୩ ଜଣ ଯୁବକ ଏସିଡ ମାଡ଼ କରିଥିଲେ। ଆଉ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ତେବେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ନେଇଥିଲା ପୋଲିସ ସେତିକିବେଳେ ଲୁଚାଇଥିବା ବନ୍ଧୁକରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଗୁଳିଚଳାଇଥିଲେ।

 ଆଉ ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ତିନି ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ଯେଉଁ ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟର ହୋଇଥିଲା। ଆଉ ଫୈସଲା ଅନ ସ୍ପଟ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ୱାରାଙ୍ଗଲ ଏସପି ଥିଲେ ଭିସି ସଜ୍ଜନାର । ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଯେଉଁ ଗୁଳିବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା ଏଥିରେ ସେ ଗମ୍ଭୀର ରୂପେ ଆହତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ।

 ଦେଢବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପୋଲିସ କମିଶନରଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ଭିସି ସଜ୍ଜନାର । ସଜ୍ଜାନାରଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସଫଳତା ନୁହେଁ ଆନ୍ଧ୍ରପୋଲିସର ଏକକାଉଣ୍ଟର ୟୁଏସପି ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା ଏହି ଆଇପିଏସ ଅଫିସରଙ୍କ ନକ୍ସଲଦମନରେ ମଧ୍ୟ ସାହସିକତାର ଦେଖାଇ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏନକାଉଣ୍ଟରକୁ ନେଇ ଯେତେ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଲେ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ କିନ୍ତୁ ଏହା ସମର୍ଥନରେ ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି।

   Related Posts