Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜିଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ୧୧ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||
  • ୨୮୬ ବସ୍ତା ପିଡିଏସ ଚାଉଳ ଜବତ, ଚୋରାରେ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଧରିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୟ ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୦୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ସପୋରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ଲସ୍କର କମାଣ୍ଡର ସମେତ ୩ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ
  • ||
  • ଆମେରିକା-ମେକ୍ସିକୋ ସୀମାରେ ହିଂସାକାଣ୍ଡ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡରେ ୧୮ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ, ଏବର୍ଷର ଥିମ୍ ‘ୟୋଗା ଫର ୱେଲନେସ୍’
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ମୋଡ୍‌ରେ ଟିକାକରଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଦୈନିକ ୩ ଲକ୍ଷ ଭାକସିନେସନ୍ ଟାର୍ଗେଟ୍
  • ||

ଲୋକେ ଭଡାରେ ଦେଉଛନ୍ତି ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟ ; ମିଳୁଛି ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ସହ ଲାପଟପ

21/01/2019 at 7:46 PM

ଏକ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, କିଛି ଲୋକେ ନିଜ ଫେସବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟ ଭଡାରେ ଦେଇ ବଦଳରେ ଟଙ୍କା କିମ୍ବା ଫ୍ରି ଲାପଟପ ଭଳି ସୁବିଧା ନେଉଛନ୍ତି | ଏଭଳି କରିବା ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଏବଂ ସ୍ୱେକ୍ୟୁରିଟି ନେଇ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିପାରେ ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ବ୍ଲକ ହୋଇପାରେ | ଇଣ୍ଟରନେଟ ମାର୍କେଟିଙ୍ଗ କରୁଥିବା କିଛି କମ୍ପାନୀ ଏହି କାମରେ ସାମିଲ ଥିବ ଜଣାପଡିଛି |


buzzfeednews.com ର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ସବୁ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ଫେସବୁକ ବିଜ୍ଞାପନ ଚଳାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟାନ କରିଦେଇଛି ସେହି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଭଡାରେ ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି | ରିପୋର୍ଟ ଦାବି କରିଛି ଯେ, ଏହି ଉଦାହରଣ ଏହା ପ୍ରମାଣିତ ହେଉଛି ଯେ, ଫେସବୁକର ବିଜ୍ଞାପନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଷ୍ଟେଟସର କିଭଳି ଦୁରୁପଯୋଗ କରାଯାଇପାରେ |


ଭଡା ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ତୁରନ୍ତ ବିଜ୍ଞାପନ ଚଳାଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଫେସବୁକ ସେହିସବୁ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବନ୍ଦ କରିଥାଏ, ସେତେବେଳେ ଏହିଭଳି ଅନ୍ୟ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ବିଜ୍ଞାପନ ଚଲା ଯାଇଥାଏ | ଭଡା ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତୁରନ୍ତ ଏକ ପେଜ ତିଆରି କରିଥାଏ ଏବଂ ବିଜ୍ଞାପନ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥାଏ |


ଆକାଉଣ୍ଟ ଭଡାରେ ଦେବା ବଦଳରେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ମାସକୁ ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଉଥିବା ଦାବି କରାଯାଉଛି | ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଉଥିବା କମ୍ପାନୀ ଏଭଳି ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଲାପଟପ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥାନ୍ତି | ସେହି ଲାପଟପରେ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଏକ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଇନଷ୍ଟଲ ହୋଇ ରହିଥାଏ | ଏହି ସଫ୍ଟୱେୟାର ଜରିଆରେ ୟୁଜର୍ସଙ୍କୁ ଆକାଉଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥାଏ |


ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଫେସବୁକ ପ୍ରଡକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ରବ ଲିଦର୍ଣ୍ଣ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଫେସବୁକ ପାଖରେ ଏହି ମାମଲାର ଜାନକାରୀ ଅଛି | ଗତ ୨ ବର୍ଷ ହେଲା ଆକାଉଣ୍ଟ ଭଡା ନେଇ ଚଳାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ ମୁକଦ୍ଦମା କରୁଛି | ଏହିଭଳି ଆକାଉଣ୍ଟ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପରେ ଫେସବୁକ ସେହି ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥାଏ |

   Related Posts