Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୮ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଲଭ୍‌ ଜିହାଦ ଉପରେ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ପାରିତ କଲା ୟୁପି କ୍ୟାବିନେଟ୍‌, ଧୋକା-ଧମକ ଦେଇ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଇଲେ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌
  • ||
  • ଅତ୍ୟଧିକ କାମର ବୋଝ ସହିନପାରି ଆଖି ବୁଜିଲେ ବାପା: ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ, କହିଲେ…
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||
  • ୨ ବାରହା ଶିକାରୀ ଗରିଫ: ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା ବେଳେ ମାଡି ବସିଲେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କରୋନାରେ ଜୀବନ ହାରିଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଲା ଠିକାଦାର ସଂଘ
  • ||
  • ୧୦ ଡଲାରରୁ କମ୍‌ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିବ ଋଷ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍‌ସିନ Sputnik V, ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଡେଲିଭରି
  • ||
  • ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଚାଲି ଚାଲି ଯିବା ବେଳେ ପଛରୁ ମାଡିଗଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||

ରଥଯାତ୍ରା ପରେ ପବିତ୍ର ଶ୍ରାବଣରେ କାଉଡିଆ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେବାକୁ ଦାବି କଲେ କାଉଡିଆ ଭକ୍ତ

24/06/2020 at 3:31 PM

ଗୋରଖପୁର ୨୪/୦୬ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ବସ୍ତି ଜିଲ୍ଲା ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ନେତା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ସିଂହ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟରେ କାଉଡିଆ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି | ପୁରୀରେ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଜଗନ୍ନାଥ ରଥ ଯାତ୍ରା ସମ୍ପନ୍ନ ହେବାପରେ କାଉଡିଆ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି | ଏନେଇ ସେ ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି | ସେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ୫୦ ହଜାର ମାସ୍କ ଓ ୧୦୦ ଲିଟର ସାନିଟାଇଜର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି | ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥଟିରେ ଏହା ଶିବ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ | ଯଦି ମନ୍ଦିର ଖୋଲାଯାଇଛି ତେବେ ଶହ ଶହ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା କାଉଡିଆ ଯାତ୍ରା ପରମ୍ପରାକୁ ରଦ୍ଦ କରିବା ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସର ବିରୁଦ୍ଧ | ଶିବ ଭକ୍ତ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ନିରାଶ ହେବେ |’

ଜୁନ ୨୦ ତାରିଖରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସରକାର ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ଯେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପବିତ୍ର ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ହେବାକୁ ଥିବା କାଉଡିଆ ଯାତ୍ରା ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯିବ | ଏକ ସରକାରୀ ବୟାନ ରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ହରିୟାଣା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ଲାଲ ତଥା ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତ୍ରିବେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ରାୱତଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ | ଆଲୋଚନାରେ ୩ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଚଳିତବର୍ଷ ଧର୍ମଗୁରୁ ତଥା କଉଡିଆ ସଙ୍ଘ ଶ୍ରାବଣ ମାସର କୁଡୁଆ ଯାତ୍ରା ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି | ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବିଚାର କରି ୩ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚଳିତବର୍ଷ କାଉଡିଆ ଯାତ୍ରା ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ନେଇଥିଲେ |

ହରିୟାଣା ଏବଂ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ସମସ୍ତ ଉପର ପଦସ୍ଥ ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦେଶକ ଜୋନ ତଥା ମଣ୍ଡଳ ଆୟୁକ୍ତ ସହ କାଠ ହୋଇଥିଲେ | ଧର୍ମଗୁରୁ ତଥା କାଉଡିଆ ସଙ୍ଘର ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ତାଙ୍କ ଅପିଲ ଜନତା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଇବା ଏବଂ ପ୍ରସାରିତ କରିବା କାମ କରାଯାଉ | ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ଥରରେ ଶିବାଳୟ ମାନଙ୍କରେ ଜଳାଭିଷେକ ପାଇଁ ୫ କିମ୍ବା ତାଠାରୁ କମ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ଅନଂ ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଦୟାନ ଦିଆଯିବ | ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ମଧ୍ୟ ସେ କହିଥିଲେ |

   Related Posts